Konserwatywne filmy Pixara?

Logo studia Pixar

Dziennikarze amerykańskiego magazynu National Review uznali, iż na liście 25 najbardziej konserwatywnych produkcji filmowych wszechczasów powinna się znaleźć animacja studia Pixar pt. Iniemamocni. Co więcej dziennikarze zwracają uwagę, iż praktycznie wszystkie obrazy studia można by uznać za konserwatywne.

Wyjaśnienie jest proste. W praktycznie każdej animacji, która powstała w studiu Pixar wartości rodzinne są na pierwszy miejscu. To właśnie, dlatego przede wszystkim doceniono obraz Iniemamocni, w którym to najlepiej widać. Inne konserwatywne przesłania można znaleźć np. w Toy Story i Toy Story 2, w którym wyrzucone i nikomu niepotrzebne zabawki mają być swoistym przykładem, do czego może doprowadzić rozpad rodziny.

Inne wartości tradycyjnego społeczeństwa można doszukać się w animacjach: Ratatuj, Gdzie jest Nemo? oraz Auta. Wydaje się, iż jedynym najbardziej "liberalnym" filmem w historii studia jest Wall-E, który i tak ostatecznie znajduje zalążek rodziny – zakochuje się w robocie Eva i poznaje inne roboty.

Ciekawe czy zgadzacie się z amerykańskimi dziennikarzami?

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux