Sequel Avatara o oceanach Pandory

Avatar

Jutro wielka premiera na DVD i Blu-ray największego hitu wszech czasów pod tytułem Avatar w reżyserii Jamesa Camerona. Przypomnijmy, że dotychczas obraz zarobił 2, 717 miliarda dolarów.

W wywiadzie, James Cameron wyjawił, że Avatar 2 będzie skupiać się na oceanach Pandory, a trójka zbada inne planety w systemie Alpha Centauri.

Stworzyliśmy obszerne podstawy do środowiska. To nie tylko Pandora, to cały system Alpha Centauri. Rozszerzymy historię na cały system i bardziej ją wdrożymy w losy bohaterów – niekoniecznie w drugim filmie, ale raczej w trzeciej odsłonie. Już to ogłosiłem, więc mogę równie dobrze powiedzieć: Część mojego planu na drugi film to stworzenie całkiem innego środowiska, innej scenografii w samej Pandorze. Skupię się na oceanach Pandory, które są równie bogate, różnorodne, szalone i piękne jak sama planeta, więc nie będzie to tylko las. Nie twierdzę, że nie zobaczymy tego, co już widzieliśmy. Po prostu zobaczymy tego więcej.

Wersja Avatara na DVD i Blu-ray, która 22 kwietnia ma premierę na całym świecie jest wersją kinową. Cameron wyjawił, że dodatkowe 6 minut materiału pojawi się w kinach w sierpniu oraz na 4-dyskowym wydaniu Blu-ray/DVD, które będzie mieć premierę w listopadzie.

Pracujemy nad skończeniem dodatkowych 6 minut filmu – Weta ma przy tym dużo pracy. Obecnie emisja w IMAXach dobiegła końca, ponieważ zmienili na Alicję w Krainie Czarów. 3-D naprawdę bardziej pomogło Avatarowi niż zaszkodziło. Niestety, obecne produkcje szkodzą. Alicja w Krainie Czarów, potem Jak wytresować Smoka i Stracie Tytanów – wszystkie te filmy były do bani w 3-D. Czekamy na dobry okres, by wrócić, dodamy nowy materiał i zobaczymy, czy możemy zainteresować ludzi Avatarem w kinach.