"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowe szczegóły Gór szaleństwa 2

Przyszły rok prawdopodobniej będzie stał pod znakiem projektu pt. At the Mountains of Madness. Obraz produkowany przez Jamesa Camerona wyreżyseruje Guillermo del Toro. Całość zaś będzie adaptacją słynnej powieści fantasy autorstwa H.P. Lovercrafta, która w Polsce została wydana pod nazwą: W górach szaleństwa.

Guillermo del Toro, James Cameron

Jeden z amerykańskich serwisów filmowych przeprowadził obszerny wywiad z del Toro, który zdradził kilka nowych informacji dotyczących tej produkcji. I tak na początek wiemy, że obraz nie otrzymał jeszcze zielonego światła. Na razie studio Universal oraz Cameron rozmawiają na temat tego, jaka wizja filmu byłaby najlepsza. Co więcej chcą oni przerobić scenariusz, który krąży już od jakiegoś czasu w internecie.

Del Toro wierzy, że uda się zrobić wszystko, aby praca na planie rozpoczęła się w czerwcu przyszłego roku. Wszystko będzie jednak zależało czy ekipa specjalistów od efektów wizualnych (specjalnych) zdąży na czas zaprojektować odpowiednie potwory i inne kluczowe elementy dla całej fabuły.

Inna sprawa to fakt, iż cała powieść Lovercrafta wydaje się niefilmowa i dlatego zarówno del Toro jak i Cameron chcą zrobić wszystko, żeby zadowolić fanów książki i pozostać jak najbardziej wierny fabule w niej przedstawionej. Dlatego też del Toro niezwykle cieszy się ze współpracy z Cameronem. Bo to właśnie on jak nikt inny potrafi nakręcić świetne wielkie filmy (Titanic czy Terminator 2).

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…