Rusza serwis kina bezpośredniego 3

Rusza serwis internetowy, jakiego na polskiej scenie filmowej jeszcze nie widzieliśmy. MUVISH.COM to platforma VoD i serwis społecznościowy w jednym. Twórcy filmowi mogą tu pokazywać swoje filmy szerokiej publiczności oraz walczyć o cenne nagrody podczas, odbywającego się raz do roku festiwalu filmowego. Jednocześnie zarówno widzowie jak i twórcy mają możliwość bezpośredniego kontaktu i wymiany poglądów.

Muvish.com

Pomimo tego, że serwis dopiero wystartował i nie dysponuje jeszcze zaawansowaną funkcjonalnością, cieszy się sporym zainteresowaniem nie tylko widzów, ale też twórców, którzy chętnie przysyłają filmy na festiwal.

MUVISH.COM Festival 2010 – pierwszy internetowy festiwal filmowy.

Od 1 grudnia do 30 stycznia serwis MUVISH.COM organizuje festiwal filmowy, w trakcie którego wszystkie filmy konkursowe dostępne są za darmo. Twórcy, którzy do 31 grudnia zgłoszą swoje filmy do konkursu, walczą o nagrodę główną wartości
10 tysięcy złotych oraz cztery nagrody o wartości 1 tysiąca złotych każda, w ramach kategorii: dokument, fabuła, animacja, pozostałe.

Ekipa serwisu MUVISH.COM decyzję o przyznaniu poszczególnych nagród postanowiła pozostawić widzom i to widzowie demokratycznymi głosami wybiorą zwycięzców nagród. To jednak nie koniec nagród. Spośród widzów oceniających filmy zostaną wylosowane osoby, które jako reprezentacja publiczności wręczą na gali finałowej nagrody reżyserom. Ponadto dla osób, które najbardziej trafnie wytypują kolejność filmów, rozlosowane zostaną cenne nagrody.

Muvish.comMuvish.com

Co dalej?

Po zakończeniu festiwalu serwis nie pozostawi twórców samym sobie. Filmy, zarejestrowane „do późniejszej dystrybucji” zostaną umieszczone w katalogu serwisu i udostępnione odpłatnie. Cena za film ustalona będzie na bazie ocen i popularności uzyskanych w trakcie festiwalu. Widzowie, którzy przeoczyli okres festiwalowy będą mieli dzięki temu możliwość obejrzenia filmów, a twórcy zdobędą okazję do pozyskania środków na nowe produkcje. Jak wynika z rozmowy z pomysłodawcami serwisu MUVISH.COM, to nie koniec innowacyjnych rozwiązań planowanych na najbliższe miesiące. Więcej informacji już wkrótce. Póki co trzymamy kciuki i zachęcamy do odwiedzenia serwisu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Maciej Przybyszewski 2010-12-13

Bardzo sympatyczny pomysł. Właśnie zamierzam obejrzeć kilka rzeczy z tego serwisu. W końcu internetowy festiwal filmowy :))

Natalia Karzel 2010-12-12

Bardzo ciekawy pomysł na promowanie nieznanych szerokiej publiczności twórców, którzy mają często dużo więcej do pokazania niż ci "znani i lubiani". W wolnej chwili na pewno zajrzę na tę stronę.

Proszę czekać…