http://vimeo.com/mironkundzicz

Zapracowany George Clooney 0

George Clooney wyreżyseruje film The Belmont Boys.

Clooney na planie tego projektu ponownie spotka się z producentem Jerrym Weintraubem (Ocean's Twelve: Dogrywka) i scenarzystami Brianem Koppelmanem (Ława przysięgłych) i Davidem Levienem (Z podniesionym czołem), z którymi pracował przy okazji Ocean's Thirteen.

George ClooneyGeorge Clooney

Aktor ma zająć się tym obrazem po skończeny zdjęć do filmu White Jazz, adaptacji powieści Jamesa Ellroya (Policja). Sam będzie jednym z producentów, razem z Grantem Heslovem (Good Night, and Good Luck.). Wspomoże ich Warner Independent Pictures. Scenariusz napisze Matthew Michael Carnahan (The Kingdom).

W White Jazz Clooney (Niebezpieczny umysł) wcieli się w postać skorumpowanego porucznika policji z Los Angeles, który znajdzie się w ciężkim położeniu, kiedy jego nieuczciwy szef wrobi go w morderstwo. Zdjęcia do filmu rozpoczną się na początku 2008 roku.

Natomiast The Belmont Boys skupi się na historii siedmiu złodziejaszków, którzy spotykają się po raz pierwszy na wyścigach konnych. Szybko zaczynają planować skok swojego życia. Będą się jednak musieli rozstać i spotkają się dopiero po trzydziestu latach, aby skończyć to, co zaczęli. Film będzie kręcony w USA i Europie.

Oba projekty muszą czekać do 2008 roku, ponieważ aktor ma już zaplanowany cały 2007 rok.

W najbliższym czasie Clooney wyreżyseruje i zagra u boku Ren?e Zellweger (Dziennik Bridget Jones) w komedii romantycznej Leatherheads, którą wyprodukuje Universal. Akcja będzie osadzona w świecie profesjonalnego footballu lat 20. Następnie wystąpi w Burn After Reading, dla Focus/Working Title. Reżyserami będą bracia Joel i Ethan Coen (Big Lebowski), z którymi Clooney pracował przy okazji Bracie, gdzie jesteś? i Okrucieństwo nie do przyjęcia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…