"May the Force Be With You"

Powstanie remake Balu maturalnego 0

Studio filmowe Sony Green Gems pracuje nad remake'iem Balu maturalnego. Premiera filmu została zapowiedziana na 1 lutego 2008 roku.

Kadr z filmu Bal maturalny 1980Kadr z filmu Bal maturalny 1980

Scenariusz do remake'u Balu maturalnego z 1980 roku napisał Stephen Susco (The Grudge – Klątwa, Klątwa 2) i Ernesto Foronda (Oldboy). Obecnie studio Sony Screen Gems poszukuje reżysera. Nie znane są jeszcze szczegóły dotyczące obsady.

Bal maturalny to horror z podgatunku slasher. Autorem scenariusza do filmu jest William Gray i Robert Guza Jr., reżyserował Paul Lynch, zaś gwiazdą tego filmu był między innymi znany aktor Leslie Nielsen i Jamie Lee Curtis. Zyskał on dość dużą popularność w latach osiemdziesiątych w USA i Kanadzie, która jest producentem pierwszej i trzech kolejnych części: Bal maturalny II: Witaj Mary Lou (1987), Bal maturalny III: Ostatni pocałunek (1990) i Bal maturalny IV: Ocal nas od zła (1992). Pierwsza część opowiada o grupie złośliwych dzieciaków, które stają się odpowiedzialne za śmierć swojej rówieśnicy. Kilka lat później te same osoby przygotowują się do balu maturalnego. Nikt nie spodziewa się, iż impreza stanie się idealnym odwetem za dawne krzywdy…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…