"May the Force Be With You"

Will Smith pokonał Eragona 0

W pogoni za szczęściem z Willem Smithem w roli głównej na czele amerykańskiego box office. Na drugim miejscu uplasował się Eragon.

W pierwszy weekend swojego wyświetlania obraz W pogoni za szczęściem (The Pursuit of Happyness) zarobił 27 milionów dolarów. Scenariusz filmu oparty jest o autentyczne wydarzenia i opowiada o życiu Chrisa Gardnera (Will Smith). Łańcuch zdarzeń pozostawia głównego bohatera bez pracy oraz domu w wieku 30 lat, odnajduje się wraz ze swym synkiem żyjąc w łazience na stacji kolejowej w San Francisco. Wbrew swojemu beznadziejnemu położeniu, Gardner ze wszystkich sił stara się zostać maklerem. W końcu zostaje szkoleniowcem brokerów a jego ranga wzrasta w takich firmach jak Dean Witter i Bear Stearns aż do jego obecnej pozycji – milioner będący wspólnikiem i właścicielem firmy w Chicago, zajmującej się pośrednictwem giełdowym – Gardner Rich & Co.

Kadr z filmu W pogoni za szczęściem 2006Kadr z filmu W pogoni za szczęściem 2006

Na drugim miejscu kolejny debiutant. Z wynikiem 23,4 mln dolarów uplasował się tegoroczny hit, z nominacją do Oscara za Najelepsze Efekty Wizualne, Eragon. Film ten jest ekranizacją kultowej powieści Christophera Paolini, jednego z największych bestsellerów ostatnich lat. Tytułowy Eragon to szesnastoletni chłopak, który znajduje smocze jajo. Gdy z jaja wylęga się mały smok, Eragon ucieka wraz z nim z domu i wyrusza w świat na spotkanie wielkiej przygody.

Trzecie miejsce także zajmuje debiutant Pajęczyna Charlotty. Film ten w pierwszy weekend wyświetlania zarobił 12 mln dolarów. Jest to Opowieść o śwince, która za wszelką cenę nie chce być szynką na czyimś stole. Z pajęczycą o imieniu Charlotta, która mieszka w jej zagrodzie, ustalają plan działania.

Kadr z filmu Eragon 2006Kadr z filmu Eragon 2006

Na czwarte miejsce spada animacja Happy Feet: Tupot małych stóp, która w ten weekend zarobiła 8,5 mln dolarów. Po pięciu tygodniach wyświetlania w amerykańskich kinach animacja ta zarobiła już 149 mln dolarów.

Kolejne miejsce przypadło komedii romantycznej z Cameron Diaz w roli głównej, zatytułowanej Holiday. Obraz ten zarobił 8,2 mln dolarów. Po dwóch tygodniach wyświetlania film ma już na koncie 25 mln. Premiera filmu w Polsce odbędzie się 22 grudnia, w ten weekend w niektórych kinach odbyły się pokazy przedpremierowe.

Szóste miejsce zajął film, w reżyserii Mela Gibsona, Apocalypto. Zarobił on w ten weekend prawie 8 mln, zaś ogółem zarobił do tej pory 28 mln dolarów, przy budżecie 40 mln. Apocalypto wejdzie do polskich kin 29 grudnia.

Siódme miejsce dla Krwawego diamentu z wynikiem 6,2 mln, razem film zarobił już 18,4 mln dolarów. W roli głównej wystąpił Leonardo Di Caprio.

Najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda Casino Royale w ten weekend zarobił 5,7 mln dolarów, a do tej pory zarobił już 138 mln, co daje dość dobry wynik finansowy.

Narodzenie to historia Marii i Józefa opowiadająca o ich długiej podróży z Nazaretu do Betlejem, gdzie urodzi się Jezus. Obraz ten zarobił 5 mln, zaś razem już 23 mln.

Na ostatnim miejscu uplasował się film Unaccompanied Minors, który spadł z szóstego miejsca. Zarobił niskie 3,7 mln. Razem obraz Paula Feiga ma na koncie 10 mln dolarów.

Kadr z filmu Pajęczyna Charlotty 2006Kadr z filmu Pajęczyna Charlotty 2006 Kadr z filmu Holiday 2006Kadr z filmu Holiday 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…