Rozdajemy bilety na Króla Lwa w 3D - wyniki 1

Hatak.pl, FDB.pl i dystrybutor Forum Film zapraszają do konkursu, w którym można wygrać podwójne zaproszenia na pokaz filmu Król Lew w 3D. Pokaz odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 19:00 w Cinema City Promenada w Warszawie.

Król Lew

Klasyka kina ponownie na wielkim ekranie. Jest to wydarzenie, wokół którego nie można przejść obojętnie!

Wielki powrót wielkiego klasyka

"Król Lew" był największym przebojem studia Disneya lat 90. Otworzył nowy, niezwykle bogaty rozdział w dziejach filmowej rozrywki familijnej. Stał się najbardziej kasowym animowanym filmem w historii! Do dziś jest w USA najbardziej dochodową animacją powstałą w sposób tradycyjny. Słynny film zdobył dwa Oscary: za najlepszą muzykę (Hans Zimmer) i piosenkę (Tim Rice i Elton John). Doczekał się dwóch kontynuacji i bardzo popularnego musicalu wystawionego na Broadwayu. Obecnie klasyk powraca na ekrany w wersji 3D. Ukażą się też nowe, zremasteryzowane i rozszerzone edycje na płytach Blu-ray i Blu-ray 3D.

Według producenta Dona Hahna, ten film to przede wszystkim rzecz o nie zawsze łatwym dorastaniu i przekazywaniu doświadczeń. – To po prostu love story pomiędzy ojcem i synem – mówił. Reżyser Roger Allers zgadzał się z tą opinią: – Moim zdaniem jedną z najważniejszych scen jest ta, w której mała łapa Simby trafia w ślad po łapach ojca. Natomiast moim ulubionym fragmentem filmu jest ten, w którym Mufasa pojawia się jako duch i udziela lekcji Simbie, mówiąc, że on sam ciągle żyje w synu. Współreżyser Rob Minkoff dodawał: – To było coś odmiennego w disnejowskiej tradycji. „Piękna i bestia”, „Mała syrenka” i „Aladyn” to przede wszystkim historie miłosne. Tu mieliśmy do czynienia z inną, bardziej skomplikowaną emocjonalnie więzią, co stanowiło nie lada wyzwanie. Nathan Lane (Timon w oryginalnej wersji) wspominał: – Gdy przeczytałem po raz pierwszy scenariusz, miałem wrażenie, że obcuję z czymś niezwykłym. I to się potwierdziło. Praca nad „Królem Lwem” trwała naprawdę bardzo długo, ale się opłaciła. Trafiliśmy w czuły punkt widowni na całym świecie, w jej najważniejsze emocje. Matthew Broderick (głos Simby) do dziś nie może zapomnieć dnia, gdy oglądał film z dziecięcą widownią. – Nie ma lepszego sprawdzianu niż prawdziwa widownia w kinie. Reakcje dzieci upewniły mnie, że ten film będzie powracał przez lata, jak choćby „Królewna Śnieżka”. Staliśmy się częścią ponadczasowego utworu. To niesamowite wrażenie.

3D ma wielki sens

Robert Neuman, który czuwał nad przekształcaniem filmu w widowisko trójwymiarowe, był wielkim entuzjastą tej decyzji: – Uważam, że dzięki temu jeszcze lepiej będziemy w stanie opowiedzieć tę historię, zaakcentować niuanse, dodać jej głębi. Do skomplikowanego procesu konwersji zatrudniono aż 60 specjalistów od 3D. Neuman stworzył specjalny scenariusz nowej wersji filmu, zwracając uwagę na elementy, które należało rozwinąć, to znaczy na scenografię, montaż i oświetlenie. Wielkie trudności stwarzała postać Zazu – szefa protokołu Mufasy, toko białogrzbietego z rodziny dzioborożców. Charakterystyczne ruchy jego skrzydeł musiały wyglądać naturalnie w 3D, co nie było łatwe do osiągnięcia. Najbardziej skomplikowaną technicznie sekwencją była zaś piosenka Skazy „Przyjdzie czas”, zawierająca wiele efektów specjalnych i skomplikowany montaż. Pojawiło się w niej sporo postaci, w tym stada groźnych hien. W sumie konwersja trwała cztery miesiące. – Nieważne, ile razy oglądałeś „Króla Lwa” – musisz zobaczyć go jeszcze raz… po raz pierwszy! – zachwalał efekty pracy swego zespołu Neuman. – Zachowaliśmy charakter klasycznego filmu, a jednocześnie wkraczamy w nowe rejony, używamy nowych środków wyrazu.

Król LewKról Lew

20 minut na kawałek

Wielkie uznanie znalazła ścieżka dźwiękowa. Piosenki napisali autor tekstów Tim Rice i słynny gwiazdor pop Elton John. Brytyjskiego muzyka zatrudniono właśnie za namową Rice’a. – Elton był bardzo zajęty. Nie napisał muzyki do filmu od 25 lat. Uważałem, że będzie najlepszy, ale raczej nieosiągalny. Ku mojemu zdziwieniu, po prostu zadzwonili do niego i on się zgodził – wspominał Rice. Elton John dodawał: – Większość produkcji Disneya ma klasę. Tak było i tym razem. Scenariusz bardzo mi się spodobał. Szczerze mówiąc, sądzę, że to najzabawniejszy film tej wytwórni od czasów „Księgi dżungli”, którą uwielbiałem. No i miałem okazję zrobić coś innego niż zazwyczaj. Rice najpierw pisał tekst, konsultując go ze scenarzystami i producentami, potem Elton John tworzył muzykę: – To bardzo wygodne dla filmowców – mówił Rice. – John należy do tych rzadkich muzyków, którzy piszą do tekstów. Ma specyficzną metodę pracy. Jeśli nie napisze melodii w ciągu 20 minut, wyrzuca to, co zrobił i próbuje za jakiś czas na nowo. Ale tym razem napisał surowe wersje dokładnie w takim czasie. Wiem, bo przy tym byłem. Za wielkie osiągnięcie uznano zwłaszcza piosenkę otwierającą film „Krąg życia”, doskonale zaśpiewaną przez Carmen Twillie i wprowadzającą w temat i klimat filmu. Hans Zimmer odegrał wielką rolę przy aranżowaniu utworów. Kompozycjom Eltona Johna utrzymanym w tradycji popu, rocka, country i gospel nadał charakter afrykański, wprowadzając chóry i elementy tradycyjnych pieśni Zulusów. Część partii chóralnych nagrywano z afrykańskimi muzykami w okolicach Johannesburga. Zimmer mówił: – Elton John dał mi wersje demo utworów i pozwolił zrobić to, co uznam za stosowne. Nie każdy muzyk by się na to zdobył. „Can You Feel the Love Tonight”, kluczowa piosenka miłosna, miała aż 15 wersji tekstu i znalazła się w filmie w dwóch wersjach. „Be Prepared” to klasyczny song „złego charakteru”, z doskonale dobranymi proporcjami groźnego nastroju i humoru. To także wokalny debiut Jeremy’ego Ironsa. Wreszcie „Hakuna Matata” – brawurowy numer w stylu zydeco, zawierający zupełne przeciwieństwo życiowej filozofii wyłożonej w „Kręgu życia”.

Co należy zrobić?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursu i odpowiedzieć na proste pytanie.

W oryginalne ścieżce dźwiękowej głosu królowi Mufasie podkładał legendarny James Earl Jones. Aktor jest znany wielbicielom gatunku science fiction z podkładania głosu kultowej postaci z pewnego klasyka kina. Jaka to jest postać?

Chodziło oczywiście o Dartha Vadera z "Gwiezdnych Wojen".

Podwójne bilety otrzymują:

Natalia Nikos

Katarzyna Nowak

Michał Sobiech

Grzegorz Janiszewski

Wioleta Piekarska

Wśród prawidłowych zgłoszeń wylosujemy podwójne zaproszenia na Króla Lwa w 3D na pokaz, który odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 19:00 w Cinema City Promenada w Warszawie.

Premiera Króla Lwa w 3D w polskich kinach odbędzie się 26 sierpnia.

Król LewKról Lew

Regulamin konkursu:

1. Uczestnictwo w konkursie oznacza zaakceptowanie poniższego regulaminu.
2. Każde zgłoszenie musi zostać wysłane na adres podany w treści konkursu i zawierać imię, nazwisko oraz miejscowość zamieszkania uczestnika.
3. Jedna osoba – jedno zgłoszenie. W przypadku wysłania większej ich liczby, w procesie losowania/przyznawania nagród pod uwagę brane będzie tylko pierwsze.
4. Rozwiązanie konkursu wraz z listą szczęśliwców zostanie opublikowane na łamach serwisu. Dodatkowo każdy zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przypadku braku odpowiedzi na zawarte w wiadomości instrukcje w ciągu 30 dni od daty wysłania – nagroda przepada.
W szczególnych sytuacjach (przykładowo – nagrodę stanowią zaproszenia do kina na z góry ustalone seanse) termin ten może ulec skróceniu.
5. Wygrana nie podlega zamianie na inną nagrodę niż przewidziana była w konkursie lub na jej równowartość pieniężną.
6. W przypadku ewentualnych różnic między niniejszym regulaminem a treścią konkursu, priorytet mają ustalenia z treści konkursu.
7. Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (DZ.U. nr 133, poz. 883).
8. Redakcja FDB.pl nie ponosi odpowiedzialności za trudności z realizacją konkursu z przyczyn niezależnych (przypadki losowe etc.).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…