Bez tajemnic - szczegóły serialu HBO 0

HBO prezentuje pierwszy polski serial HBO pt. Bez tajemnic. Premiera została zaplanowana na jesień tego roku.

Bez tajemnic

Serial produkcji HBO reżyserują Jacek Borcuch i Anna Kazejak. W roli głównej występuje Jerzy Radziwiłowicz. Obok niego zobaczymy Krystynę Jandę, Małgorzatę Belę, Łukasza Simlata, Marcina Dorocińskiego, Ilonę Ostrowską, Annę Radwan i Aleksandrę Kusio. Autorem zdjęć jest Michał Englert. Producentem wykonawczym jest Telemark.

Główną postacią serialu jest psychoterapeuta, który regularnie odbywa spotkania z pięciorgiem swoich pacjentów. Jest uznanym specjalistą i ojcem rodziny. Jednak sam zmaga się z problemami w życiu osobistym i zawodowym. Pochłonięty przez dylematy swoich pacjentów, musi zmierzyć się z niewygodnymi prawdami o sobie samym. A kryzys w jego życiu osobistym wpływa na pracę zawodową.

OBEJRZYJ PROMO

Głównym bohaterem serialu jest Andrzej Wolski (Jerzy Radziwiłowicz), pięćdziesięciokilkuletni psychoterapeuta przeżywający kryzys w życiu prywatnym i zawodowym. Pochłonięty problemami swoich pacjentów, Andrzej musi zmierzyć się z niewygodnymi prawdami o sobie samym. Poszczególne odcinki serialu są zapisem sesji terapeutycznych prowadzonych przez Andrzeja; historia każdego z pacjentów stanowi oddzielny wątek rozgrywający się na przestrzeni dziewięciu tygodni.

Jedną z pacjentek jest Weronika Kasprzyk (Małgorzata Bela), trzydziestoletnia lekarka, która jest pacjentką Andrzeja od roku. Poznajemy ją w momencie, w którym zdobywa się na odwagę i na zakończenie sesji wyznaje Andrzejowi miłość. Ta deklaracja zachwieje światem Andrzeja: sprawi, że zacznie kwestionować nie tylko sens swojego małżeństwa, ale i ideę terapii w ogóle.

Najtwardszy orzech do zgryzienia stanowi dla Andrzeja Szymon Kowalczyk (Marcin Dorociński) – komandos, który przedwcześnie wrócił do kraju z misji w Afganistanie. Szymon dość obcesowo wyjawia powód swojej wizyty. Nie owija w bawełnę. W ostrych, żołnierskich słowach relacjonuje masakrę ludności cywilnej, w której brał udział. Z czasem okaże się jednak, że wojenna tragedia to tylko jeden z elementów pogmatwanego życiorysu Szymona.

Bez tajemnicBez tajemnic

Zosia Werner (Aleksandra Kusio), szesnastoletnia, wybitnie uzdolniona skrzypaczka, jest najmłodszą pacjentką Andrzeja. Zamknięta w sobie i nad wiek dojrzała Zosia ostentacyjną pewnością siebie maskuje dużą wrażliwość. Podczas kolejnych sesji Andrzej będzie próbował pomóc Zosi uporać się z jej autodestrukcyjnymi skłonnościami. Dość szybko odkryje, że centralną postacią w życiu dziewczyny jest jej wiecznie nieobecny ojciec, popularny operator filmowy. Andrzej ma do Zosi szczególny, osobisty stosunek – dziewczyna jest bowiem rówieśnicą Hani, jego córki. Relacja Andrzeja z Zosią stanowi na wielu płaszczyznach odbicie jego więzi z Hanią, nadszarpniętej przez kryzys w małżeństwie Wolskich.

Jacek (Łukasz Simlat) i Anita (Ilona Ostrowska) Skotniccy to kolejni pacjenci Andrzeja. Głównym problemem tej pary jest ciąża Anity. Jacek jest szczęśliwy, że wreszcie będą mieli drugie dziecko, Anita jest z kolei przerażona tą perspektywą i rozważa aborcję, co wywołuje furię Jacka. Z czasem okazuje się jednak, że konflikt o ciążę jest jedynie fasadą, pretekstem, który ujawni głębsze problemy w związku Jacka i Anity. Historia Jacka i Anity to dramatyczna love story dwójki ludzi, którzy nie są w stanie się porozumieć, chociaż bardzo się kochają.

Bez tajemnicBez tajemnic

Spotkania u Barbary (Krystyna Janda) stanowią dla Andrzeja zwieńczenie kolejnych, coraz trudniejszych tygodni. Andrzej ma do Barbary stosunek ambiwalentny: z jednej strony potrzebuje jej rady i pomocy, z drugiej wciąż ma do niej żal o to, że kiedyś zawetowała jego kandydaturę na szefa ośrodka terapeutycznego, w którym oboje pracowali. Praktycznie każde spotkanie Andrzeja i Barbary kończy się kłótnią. A jednak Andrzej ciągle wraca.

Beata Wolska (Anna Radwan), żona Andrzeja i jego była studentka, zrezygnowała ze swoich ambicji zawodowych, by stworzyć dom dla Andrzeja i trójki ich dzieci. Rola matki i żony przestaje jej jednak wystarczać. Przyczynia się do tego kryzys w małżeństwie Wolskich, które zaczyna bardziej przypominać sprawnie działające przedsiębiorstwo niż związek dwojga kochających się ludzi. Beata czuje się odtrącona przez Andrzeja. W jakimś sensie zazdrości pacjentom Andrzeja, którzy mogą liczyć na jego pełne zaangażowanie. Najtrudniejszym sprawdzianem dla Beaty będzie pojawienie się w życiu Andrzeja Weroniki.

Bez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnicBez tajemnic

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
badguy 2011-08-21

Długa i przynudnawa ta nota prasowa.
Miałem przyjemność oglądać kilka odcinków w wersji niefinalnej i z dość czystym sumieniem mogę napisać że o ile wszystko pójdzie tak ładnie jak się zapowiada to będzie to jeden z najlepszych polskich seriali. No, może nie tak do końca Polskich bo jest robiony na licencji. W każdym razie warto zwrócić uwagę na tą produkcję.

Proszę czekać…