Akcja protestacyjna! 3

Miasto Kraków w ostatnich miesiącach dotknął poważny problem finansowy. Opisywane od dawna szeroko w ogólnopolskich mediach problemy z budżetem miasta znalazły tydzień temu swój dramatyczny finał – zatwierdzenie przez Radę Miasta bardzo drastycznych cięć finansów na kulturę i wydarzenia kulturalne – o kilkadziesiąt milionów złotych.

4. FMF

Z tego też powodu kilka uznanych Festiwali nie odbędzie się. W ostatnich tygodniach w mediach pojawiały się informacje o ścięciu programu tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej do jednego lub dwóch koncertów. Dziś niestety (w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, który możecie przeczytać TUTAJ) wiceprezydent Krakowa – Pani Magdalena Sroka, stwierdza wprost, że jednym z Festiwali, które się najprawdopodobniej nie odbędą jest Festiwal Muzyki Filmowej.

Redakcja FDB.pl od początku istnienia Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie czynnie wspomagała organizatorów w organizacji i sprawnym przebiegu tej imprezy. Teksty naszych Redaktorów mogliście co roku znaleźć w książce festiwalowej. Nasi Redaktorzy brali też czynny udział w Akademiach Festiwalowych. To dla Was wspólnie z organizatorami przygotowywaliśmy atrakcyjne konkursy, w których mogliście wygrać bilety na wspaniałe i niezapomniane koncerty.

Dlatego też chcielibyśmy gorąco zaapelować do wszystkich ludzi, którym kultura i ten Festiwal nie są obojętne, o poparcie naszego apelu, aby FMF w tym roku mógł się jednak odbyć i aby władze miasta cofnęły niezrozumiałą i szkodzącą kulturze Krakowa decyzję o nieorganizowaniu tak prestiżowego i docenianego już na całym świecie Festiwalu.

Brak tego Festiwalu w tym roku, będzie praktycznie jednoznaczny z całkowitym jego zakończeniem, co w niedawnym wywiadzie stwierdziła dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego – Izabela Helbin, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Gorąco zachęcamy do poparcia apelu, a swoje głosy poparcia wpisujcie w komentarzach tutaj, oraz pod wywiadem z Panią prezydent Sroką, i na oficjalnym profilu FMF na Facebooku

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Jana

Rezygnacja z FMF jest dla "decydentów" czymś oczywistym, jeśli trzeba oszczędzać… Muzykę filmową często poczytuje się – niesłusznie – jako gatunek gorszy, bo "służebny".
Wielki błąd! Przecież wielu wspaniałych kompozytorów sławę zyskało dzięki muzyce filmowej. (że wspomnę tylko o A.P. Kaczmarku, Z. Preisnerze czy E. Morricone). Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie!
A może by tak rozejrzeć się za sponsorami?

zAwI

Festiwal ten był całkiem ciekawy, gdyż wykonywany w Polsce, niósł ze sobą zagraniczną nutę. Ponadto punktował także muzyką pochodzącą z gier, do których ścieżki dźwiękowe są nierzadko świetne. W moim osobistym odczuciu Festiwal ten cały czas się rozwijał i niósł ze sobą potencjał.
Dlatego przyłączam się do apelu o nierezygnowanie z FMF.
Swoją drogą to byłaby dobra reklama dla tegorocznej edycji. Coś co miało zniknąć, niech powróci z impetem. Duża frekwencja murowana.

Proszę czekać…