Akcja protestacyjna!

4. FMF

Miasto Kraków w ostatnich miesiącach dotknął poważny problem finansowy. Opisywane od dawna szeroko w ogólnopolskich mediach problemy z budżetem miasta znalazły tydzień temu swój dramatyczny finał – zatwierdzenie przez Radę Miasta bardzo drastycznych cięć finansów na kulturę i wydarzenia kulturalne – o kilkadziesiąt milionów złotych.

Z tego też powodu kilka uznanych Festiwali nie odbędzie się. W ostatnich tygodniach w mediach pojawiały się informacje o ścięciu programu tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej do jednego lub dwóch koncertów. Dziś niestety (w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, który możecie przeczytać TUTAJ) wiceprezydent Krakowa – Pani Magdalena Sroka, stwierdza wprost, że jednym z Festiwali, które się najprawdopodobniej nie odbędą jest Festiwal Muzyki Filmowej.

Redakcja FDB.pl od początku istnienia Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie czynnie wspomagała organizatorów w organizacji i sprawnym przebiegu tej imprezy. Teksty naszych Redaktorów mogliście co roku znaleźć w książce festiwalowej. Nasi Redaktorzy brali też czynny udział w Akademiach Festiwalowych. To dla Was wspólnie z organizatorami przygotowywaliśmy atrakcyjne konkursy, w których mogliście wygrać bilety na wspaniałe i niezapomniane koncerty.

Dlatego też chcielibyśmy gorąco zaapelować do wszystkich ludzi, którym kultura i ten Festiwal nie są obojętne, o poparcie naszego apelu, aby FMF w tym roku mógł się jednak odbyć i aby władze miasta cofnęły niezrozumiałą i szkodzącą kulturze Krakowa decyzję o nieorganizowaniu tak prestiżowego i docenianego już na całym świecie Festiwalu.

Brak tego Festiwalu w tym roku, będzie praktycznie jednoznaczny z całkowitym jego zakończeniem, co w niedawnym wywiadzie stwierdziła dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego – Izabela Helbin, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Gorąco zachęcamy do poparcia apelu, a swoje głosy poparcia wpisujcie w komentarzach tutaj, oraz pod wywiadem z Panią prezydent Sroką, i na oficjalnym profilu FMF na Facebooku