widoczny tu i tam. hasam.

Z odzysku w Palm Springs 0

Film Sławomira Fabickiego Z odzysku cieszył się dużym zainteresowaniem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Palm Springs w Kalifornii.

W niedzielę 14 stycznia zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Palm Springs w Kalifornii. W konkursie głównym pokazywany był polski kandydat do Oscara Z odzysku Sławomira Fabickiego. Film cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników festiwalu. Na dyskusjach z reżyserem po filmie były pełne sale, a producent filmu Piotr Dzięcioł dostał propozycje od dystrybutorów. Jest to ważny festiwal dla filmów obcojęzycznych na rynku amerykańskim, szczególnie w przedoskarowym wyścigu, w którym ostatecznie odpadł.. 19-letni Wojtek wywodzi się z biednej śląskiej rodziny. Zakochany w o wiele starszej Ukraince z dzieckiem, chce zapewnić im legalny pobyt w Polsce i usiłuje pracą w fabryce zarobić na życie. Wszelkie próby uczciwej pracy kończą się niepowodzeniem. Jednocześnie chłopak kuszony jest możliwością łatwego zarobku w wątpliwym moralnie procederze odzyskiwania długów.

Poza konkursem pokazywany był również film Franco de Pe?a Masz na imię Justyna oraz Strajk – Bohaterka z Gdańska Volkera Schl?ndorffa

kręcony w Polsce i dofinansowany przez PISF.

<a href=http://pisf.pl title=pisf.pl>pisf.pl

Kadr z filmu Z odzysku2006Kadr z filmu Z odzysku2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…