http://vimeo.com/mironkundzicz

Forrest Gump 2? 0

Po Hollywood zaczęły krążyć pogłoski, jakoby miał powstać sequel filmu Forrest Gump.

Sześć lat temu, scenarzysta oryginału, Eric Roth (Wysłannik Przyszłości), został wynajęty do napisania kontynuacji przeboju z roku 1994. Scenariusz, który został oparty na książce Winstona Grooma, Gump i Spółka (Gump & Co), która jest kontynuacją przygód Forresta Gumpa, powstał, ale aż do teraz leżał na półce.

Kadr z filmu Forrest Gump 1994Kadr z filmu Forrest Gump 1994

Akcja sequelu dzieje się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Biznes krewetkowy upada, Jenny umiera i Forrest zostaje sam, jako bezrobotny ojciec. Bohater po raz kolejny będzie musiał stawić czoła przełomowym wydarzeniom w dziejach świata. Tym razem lat 80. i 90. Jednym z nich, będzie spotkanie ze znanym aktorem, Tomem Hanksem (Bezsenność w Seattle).

Mówi się, że po scenariusz sięgnęli teraz producenci oryginału, Steve Tisch (Najlepszy kumpel Pana Boga) i Wendy Finerman (Koń mądrzejszy od jeźdzca). Mają znowu przeczytać tekst i zdecydować, czy jest sens kręcić kontynuację.

Projekt nie ruszył pięć lat temu, ponieważ doszło do sporu między Paramount i Groomem o zyski ze sprzedaży filmu. To właśnie spowodowało, że pisarz nie sprzedał im praw do Gump i Spółka.. Teraz jednak wydaje się, że wszystko może się udać.

Producenci rozmawiają już z Tomem Hanksem i Garym Sinisem (Impostor: Test na człowieczeństwo), którzy ponownie mieliby się wcielić w swoje role. Negocjacje są jednak w bardzo początkowym stadium.

Forrest Gump był nominowany w 13 kategoriach, a zdobył sześć Oscarów, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz i główną rolę męską. Poza tym zdobył Złotego Globa i Saturn Award.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

ARmy

Jeśli druga część zostanie nakręcona na podstawie drugiej książki (z synem Forresta) to może wyjść dobry, wariacki film, ale np ja nie widzę w kinie sceny, kiedy wybucha miejska elektrownia napędzana świńskim gównem XD. To jest dużo bardziej szalona część ale świetnie ją się czytało :).

no wiadomo ze kasa :) ale ja tam sie ciesze ze zobacze co dalej :)

nathalie

czemu do wszystkich dobrych filmow musza robić część 2… :/
wszędzie tylko kasa, kasa, kasa…

KamOne nathalie

Ty byś nie robiła?
Gdyby 1 częśc zrobiła taka kase.

na pewno nie ma szans na pobicie oryginalu – ale bardzo chcialbym zobaczyc dwojke !! film dla mnie rewlecyjny i bardzo lubie do niego wracac ! cytaty dla mnie kultowe :)

Spinnaker

Ja myślę że raczej dwójka nie pobije jedynki… Oryginalny Forrest Gump to był film.. :)

fizban Spinnaker

napiales ze to byl film ja sadze ze to nadal zajeFajny film ;p … a jestem ciekaw drugiej czesci.. wiec mogliby nakrecic :] tylko niech nie spieprza takiego pomyslu na film :D

Proszę czekać…