Mission: Impossible III poniżej oczekiwań 0

Produkcja Mission: Impossible III zdominowała amerykański box office w miniony weekend.W ciągu trzech pierwszych dni w kinach zarobiła 48 milionów dolarów.

Trzecia część przygód specjalisty do zadań niemożliwych Ethana Hunta w ciągu trzech pierwszych dni w kinach zarobiła 48 milionów dolarów, mniej niż część druga w 2000 roku, ale więcej niż pierwsza w 1996 roku. Dochody z innych krajów, gdzie film również wszedł na ekrany, dały dodatkowe 70 milionów. Tym razem za kamerą produkcji stanął J.J. Abrams, a oprócz Toma Cruise’a wystąpili Philip Seymour Hoffman, Ving Rhames, Michelle Monaghan i Keri Russell.

Na miejsce drugie spadła komedia drogi wytwórni Sony R.V. z Robinem Williamsem, Jeffem Danielsem i Jojo. W drugi weekend w amerykańskich kinach obraz zarobił 11 milionów, co daje w sumie dochód w wysokości 31 milionów. Na podium znalazło się także miejsce dla wyprodukowanego i dystrybuowanego niezależnie horroru American Haunting z Sissy Spacek i Donaldem Sutherlandem. Zarobił on ponad 6 milionów dolarów.

Znaczne spadki zainteresowania widowni zanotowały komedia Stick It i dramat Lot 93. Oba obrazy wchodziły do kin w ubiegłym tygodniu. Pierwszy z nich do tej pory zarobił w sumie 17 milionów, z czego ponad 5 milionów w miniony weekend, zaś drugi – w sumie 20 milionów. Nadal w pierwszej dziesiątce box office utrzymuje się Epoka lodowcowa 2: Odwilż, która do tej pory osiągnęła zysk w wysokości 183 miliony dolarów, wyprzedzając w ten sposób pierwszą część, która przyniosła 176 milionów w 2002 roku. Mniej niż po 4 miliony zarobiły Straszny film 4, który na swoim koncie ma już łączną kwotę 83 milionów oraz Silent Hill – 40 milionów.

Na miejscu dziewiątym zadebiutował film familijny Hoot, który zebrał jedynie 3 miliony dolarów. W obrazie opowiadającym o przygodach miłośników natury, walczących o ochronę zagrożonego gatunku sowy, wystąpili Logan Lerman, Brie Larson i Luke Wilson.

Kadr z filmu Mission: Impossible IIIKadr z filmu Mission: Impossible III

Poza pierwszą dziesiątkę wypadł Strażnik, który w związku z debiutem Mission: Impossible III stracił 61 procent widowni w stosunku do zeszłego tygodnia i w ten weekend zdołał zarobić tylko 3 miliony, co daje razem 30 milionów dolarów.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…