Telewizyjna adaptacja Klanu Niedźwiedzia Jaskiniowego bez zamówienia 0

Po nakręceniu pilota, stacja Lifetime zrezygnowała z zamówienia i dalszej realizacji serialu na podstawie powieści "Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego", pierwszej części cyklu "Dzieci Ziemi", autorstwa Jean M. Auel.

Jak informuje portal Deadline.com, amerykańska stacja porzuciła produkcję w momencie gdy nie udało jej się osiągnąć porozumienia ze studiem Fox 21, które było odpowiedzialne za realizację ekranizacji powieści. Według doniesień, Lifetime chciała aby pierwsza część cyklu została zrealizowana w formie czteroodcinkowego miniserialu. Propozycja ta, z przyczyn ekonomicznych, nie przypadła do gustu studiu, dlatego opowiadało się ono za zamówieniem pełnego sezonu. W wyniku impasu pomiędzy obiema stronami, Fox 21 zdecydował się poszukać nowego domu dla telewizyjnej adaptacji powieści, otrzymując już nawet wstępne zainteresowanie projektem.

Akcja dramatu rozgrywa się ponad 25.000 lat temu w prehistorii, kiedy neandertalczycy dzielili planetę z pierwszymi przedstawicielami wczesnych ludzi współczesnych. Grupa jaskiniowców przygarnia osieroconą, blondwłosą i niebieskooką Aylę (Millie Brady, Mr. Selfridge), dziecko "Innych". Początkowo, z powodu swojego odmiennego wyglądu, jest wyrzutkiem wśród swoich nowych współplemieńców. Trochę serca okazuje jej jedynie wiekowa szamanka, która widzi w dziewczynie swoją następczynię oraz przywódca klanu, który z sobie tylko znanych powodów chroni ją przed swoimi pobratymcami. Kiedy Ayla dojrzewa, staje się piekną i odważną kobietą, która mimo swej odmienności jest atrakcyjna nawet dla członków klanu, którzy widzą w niej nałożnicę dla przyszłego wodza Brouda (Johnny Ward, Wszystkie odloty Cheyenne'a). Dziewczyna rozpoczyna walkę o przetrwanie i zmianę swojego przeznaczenia. W pilocie serialu obok Brady i Warda wystąpili również: Charlene McKenna (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza) i Hal Ozsan (Redline).

Wśród potencjalnych producentów wykonawczych serialu są: Ron Howard (Piękny umysł, Kod da Vinci), Brian Grazer (24 godziny, American Gangster), Allison Shearmur (Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia, Kopciuszek), Linda Woolverton (Czarownica), która jest również autorką scenariusza do pierwszego odcinka, Francie Calfo (Piętno gangu, Imperium) i Jean M. Auel.

Serial miałby być drugą ekranizacją pierwszej powieści cyklu po filmie Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego z Daryl Hannah w roli głównej.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…