Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Idris Elba w ekranizacji Mrocznej Wieży? 0

W ubiegły miesiącu informowaliśmy Was o tym, jak amerykańskie media spekulują na temat ekranizacji powieści Stephena Kinga, Mroczna Wieża. Mówiło się, że jedną z głównych ról miałby zagrać Matthew McConaughey. Jedni pisali o roli Rolanda Deschaina, drudzy o roli Randalla Flagga. Dzisiaj mamy kolejne wieści na ten temat.

Podobno nowym faworytem do zagrania Rolanda Deschaina, aka The Gunslingera jest Idris Elba. Na razie są to jednak informacje, które należy traktować w ramach plotki. Sony i MRC, które mają zająć się finansowaniem projektu wciąż nie podjęły decyzji kto wcieli się w główne role ekranizacji.

Wiadomo natomiast, że za kamerą obrazu stanie Nikolaj Arcel. Za scenariusz odpowiada duet Akiva Goldsman i Jeff Pinkner. Historia filmu kinowego ma być bardzo mocno powiązana z serialem, który również jest planowany. Premiera wersji kinowej zapowiedziana jest na 13 stycznia 2017 roku.

Cykl opowiada historię Rolanda Deschaina, którego celem życiowym jest dotarcie do tytułowej Mrocznej Wieży, mitycznego budynku, który może być istotą całego istnienia, znajdującego się w centrum wszystkich światów. Roland jest ostatnim żyjącym członkiem bractwa rycerskiego znanego jako rewolwerowcy. Początkowo bohater jest bardzo tajemniczy, nie znamy nawet jego wieku, jednakże wraz z rozwojem historii poznajemy jego historię i przyczyny jego podróży. Na swej drodze pomaga napotkanym ludziom w imię kodeksu honorowego zwanego Drogą Elda, jest także zmuszony do dokonywania wielu trudnych wyborów, takich jak wybór pomiędzy życiem przyjaciela a kontynuowaniem podróży do Wieży. (źródło: wikipedia)

Źrodło: comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Bluejohn_26

Mimo mojego uznania dla Idrisa Elby, myślę, że to nie byłby dobry wybór do roli Rolanda, a sama tego typu zmiana nie wyszłaby produkcji na dobre.

Proszę czekać…