http://vimeo.com/mironkundzicz

Boyle i miłość w Mumbaju 0

Reżyser Danny Boyle wypowiedział się o swoim następnym projekcie.

Film Slum Dog Millionaire jest właśnie na etapie przedprodukcji. Autorem scenariusza jest Simon Beaufoy (Goło i wesoło).

Danny Boyle na planie filmu Milionerzy 2004Danny Boyle na planie filmu Milionerzy 2004

Boyle wyjawił ostatnio w wywiadzie trochę szczegółów odnośnie fabuły obrazu. Film będzie opowiadał o chłopaku ze slumsów Mumbaju, który nie ma nic. Nie ma żadnego wykształcenia i jest analfabetą. Udaje mu się jednak zakwalifikować do hinduskiej wersji teleturnieju Milionerzy i wygrywa go. Nikt nie może uwierzyć, że mu się to udało. Myślą, że oszukiwał, uważają, że dostawał jakieś tajemnicze sygnały, które były wysyłane do chipów, które ma w ciele, albo, że na widowni byli ludzie, którzy mu podpowiadali. Nic z tego, on po prostu wygrał.

To jednak nie wszystko. Najlepsze jest, że dzięki strukturze filmu, widzowie będą wiedzieli, że on zna odpowiedzi na pytania. Po prostu pewne rzeczy przytrafiły mu się w życiu, a pytania w Milionerach będą dotyczyć akurat tych wydarzeń. Na dodatek, powodem jego udziału w teleturnieju nie są wcale pieniądze. To jego sposób na skontaktowanie się z dziewczyną, w której się zakochał. Zgubił ją jednak gdzieś w tłumie Mumbaju i wie tylko, że ona uwielbia oglądać Milionerów. Chłopak wygrywa, ponieważ się nie stara i tak, według mnie, jest też w normalnym życiu. – zakończył reżyser.

Zdjęcia mają się rozpocząć niedługo w Mumbaju. Boyle wspomniał też, że prowadzi przygotowania do politycznego thrillera, Ponte Tower, który będzie opowiadał o prestiżowym wieżowcu w stolicy RPA, swoistym symbolu apartheidu, który stał się siedzibą brutalnych gangów. Michael Thomas (Witajcie w krainie Woop Woop) pracuje obecnie nad scenariuszem do tego projektu.

Danny Boyle urodził się w Manchesterze. Sławę przyniosły mu filmy Płytki grób i Trainspotting. Poza tym ma na koncie filmy Życie mniej zwyczajne, Niebiańska plaża, 28 dni później czy Milionerzy. 12 kwietnia, do polskich kin, wchodzi jego nowa produkcja, W stronę słońca. Zdobył nagrodę BAFTA, dla najlepszego brytyjskiego filmu za Płytki grób i Czeskiego Lwa za Trainspotting.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…