Studentka dziennikarstwa. Lubi dobrą muzykę, dobre kino, dobry humor i... ludzi. :)

Jakie premiery przyniesie nam luty? 1

Rok 2016 jest bardzo obfity w nowości filmowe. Jakie premiery zobaczymy już w tym miesiącu? Cała lista poniżej:

Misiek w Nowym Jorku (5.02.)

Niedźwiedź polarny, zwany przez wszystkim Miśkiem, wyrusza do Nowego Jorku by przemówić do rozsądku biznesmenowi, który chce zakłócić spokój zwierząt na Arktyce. W tym trudnym zadaniu Miśkowi towarzyszą trzy nieobliczalne lemingi. Spotkanie zwierzaków z mieszkańcami miasta okaże się serią nieporozumień, co w efekcie rozbawi do łez zarówno dzieci, jak i starszych widzów.

Gęsia skórka (5.02)

Pamiętacie serial emitowany w latach 1995-1998 o tym samym tytule? Jasne, że tak! Oparty na na książce Roberta L. Stine’a poznamy w nieco innej wersji. W filmie będziemy śledzić losy Zacha (Dylan Minnette), który poznaje autora książek dla dzieci, będącego jednocześnie ojcem jego przyjaciółki, R.L. Stine’a (Jack Black) i przypadkiem uwalnia mieszkające na kartach powieści potwory, które zajmują całe miasteczko.

Spotlight (5.02)

Spotlight to filmowy zapis wstrząsającej historii, która miała miejsce naprawdę. Nagrodzeni Pulitzerem dziennikarze śledczy gazety "Boston Globe" dotarli do przerażających i szokujących danych na temat konsekwentnie tuszowanej siatki pedofilskiej w Kościele katolickim, składającej się z ponad 70 księży. Historia zbulwersowała świat w 2002 roku, ale odkrycia dziennikarzy były zaledwie wierzchołkiem góry lodowej.

Planeta Singli (5.02)

Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

Ardeny (5.02)

Kenneth wychodzi na wolność po odbyciu wyroku za nieudane włamanie. Nie był jedynym sprawcą, ale konsekwentnie krył swojego brata Dave’a i ukochaną dziewczynę Sylvie, biorąc winę tylko na siebie. Po kilku latach w więzieniu Kenneth nie zna innego życia, niż to poza granicami prawa. Tymczasem Dave i Sylvie próbują wspólnie zacząć wszystko od nowa. W Ardenach, gdzie miłość rywalizuje ze zdradą, a braterska więź z zawiścią, wybór nigdy nie jest prosty. Uwięzieni w przeszłości bohaterowie, bliscy tym z filmów Jacquesa Audiarda, najczęściej kochają to, co ich niszczy. Trzymająca w napięciu historia dwóch braci, których poza kryminalną przeszłością i miłością do pięknej kobiety, różni wszystko.

Siostry (11.02)

Film przedstawia historię dwóch skłóconych sióstr, które postanawiają urządzić wielką imprezę w wystawionym na sprzedaż domu rodziców. W rolach głównych Tina Fey i Amy Poehler, odpowiedzialne za sukces prawdopodobnie najzabawniejszego programu amerykańskiej telewizji – Saturday Night Live.

Deadpool (12.02)

Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów wreszcie w Polskich kinach! Wade Wilson – niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik – poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako Deadpool i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

Eisenstein w Meksyku (12.02)

Wybitny filmowiec wyrusza do Meksyku, by za pieniądze komunistycznego agenta nakręcić film.

Ojcowie i córki (12.02)

Jake Davis (Russell Crowe), nagrodzony Pulitzerem pisarz, przechodzi załamanie nerwowe, po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego ukochana żona, a on zostaje sam z 5-letnią córeczką Katie (Kylie Rogers). Stan zdrowia Jake’a nie pozwala na to, by mężczyzna zajmował się dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najbliższa rodzina. Po latach dorosła Katie (Amanda Seyfried) próbuje odbudować więź z ojcem i nadrobić stracone lata.

Widzę, widzę (12.02)

W zacisznym domku nad jeziorem dziewięcioletni bracia bliźniacy Lukas (Lukas Schwarz) i Elias (Elias Schwarz) czekają na powrót matki (Susanne Wuest), która przeszła operację plastyczną. Gdy wraca, jest bardzo zróżnicowana, i nie tylko ze względu na swoją zabandażowaną twarz. Chodzi w pewnej odległości od swoich dzieci, chce ciszy i spokoju, ponieważ operacja była bardzo stresująca. Bracia zaczynają się obawiać, że kobieta, która teraz mieszka z nimi pod jednym dachem, to nie ich matka.

Jak to robią single (12.02)

Istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze… Alice. I Robin, Lucy, Meg, Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących drugiej połówki — nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy jednym a drugim. Tym, co łączy ich wszystkich, miotających się w gąszczu zaczepnych sms-ów i przygód na jedną noc, jest potrzeba zrozumienia, jak to jest tak naprawdę być singlem w świecie pełnym, stale ewoluujących definicji, miłości. Poszukiwanie szczęścia w mieście, które nigdy nie śpi dawno nie było tak ekscytujące.

Skala szarości (12.02)

Spełniony rodzinnie i zawodowo architekt przeżywa wewnętrzny kryzys. Odsuwa się od żony i syna, aby zastanowić się nad życiem. W międzyczasie otrzymuje ważne zlecenie, w którym pomóc ma mu młody, intrygujący nauczyciel historii. Pomiędzy mężczyznami zaczyna rozwijać się niespodziewane uczucie.

#WszystkoGra (12.02)

#WszystkoGra to historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki. Jej mama (Kinga Preis) niespodziewanie spotyka na swojej drodze kogoś wyjątkowego. Babcia (Stanisława Celińska) ukrywa tajemnicę z przeszłości. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną.

Barany. Islandzka opowieść (12.02)

Dwaj skłóceni bracia muszą zakończyć czterdziestoletni spór, aby chronić swój dotychczasowy styl życia i to, co najbardziej kochają – owce.

Brooklyn (19.02)

Lata 50-te XX wieku. Eilis Lacey, młoda dziewczyna z Irlandii, opuszcza rodzinny kraj i wyrusza do Ameryki, by szukać szczęścia w Nowym Jorku. Początkowa tęsknota za domem mija, gdy w życiu Eilis pojawia się mężczyzna, a wraz z nim pierwsza miłość i romantyczne uniesienia. Wkrótce jednak przeszłość daje o sobie znać i Eilis musi dokonać dramatycznego wyboru między dwoma krajami i dwoma stylami życia.

Oddychaj (19.02)

Jest to opowieść o dwóch nastoletnich dziewczynach, które rozwijają intensywnie swoją przyjaźń. Charlie to siedemnastolatka pełna wątpliwości, rozczarowań i samotności. Spotyka piękną i pewną siebie Sarah. Charlie jest nią zachwycona, czuje, że odżywa w ich euforycznej przyjaźni, ale po pewnym czasie ich przyjaźń przybiera złowieszczy obrót.

Ave, Cezar! (19.02)

Osadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku satyra na Hollywood. Eddie Mannix (Josh Brolin), dziennikarska hiena, na tropie zagadki – nikt nie wie, co stało się z obsadą filmu, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Na granicy (19.02)

Na granicy to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia ojca i dwóch synów, którzy przyjeżdżają w Bieszczady, aby ułożyć sobie relacje po niedawnej rodzinnej tragedii. Tajemniczy nieznajomy, pojawiający się w odciętej od cywilizacji górskiej bazie, wciąga bohaterów w mroczny i niebezpieczny świat przestępczego pogranicza. Aby przetrwać, bracia będą zmuszeni do odrobienia trudnej lekcji dojrzałości.

Zwierzogród (19.02)

Niewinnie posądzony o przestępstwo lis i królik-detektyw łączą siły, aby uratować mieszkańców miasta.

Sprawiedliwy (19.02)

Hania, 6-letnia sierota zostaje przygarnięta przez młode polskie małżeństwo, które mimo ogromnego ryzyka decyduje się dać jej nie tylko schronienie, ale i miłość. Wbrew śmiertelnemu zagrożeniu, Anastazja i Jan poruszają niebo i ziemię, by ocalić nie tylko życie Hani, ale także pomóc jej pozostać dzieckiem. Kluczową rolę odgrywa tu uważany za lokalnego dziwaka Pajtek, stając się dla dziewczynki najbliższym przyjacielem, namiastką starszego brata, który nawet w najtrudniejszych momentach będzie umiał odwrócić jej uwagę od zła tego świata i zarazić swą radością życia.

Fúsi (19.02)

Fúsi to nieśmiały, wrażliwy 40-latek, który nadal mieszka z matką i jej partnerem, a każdy jego dzień wygląda tak samo. Codziennie czeka na niego porcja płatków na śniadanie, a potem praca na lotnisku przy wyładunku bagaży, z kolegami, którzy żartują z jego tuszy i charakteru. Pewnego dnia za namową matki niechętnie udaje się na kurs tańca, gdzie poznaje doświadczoną przez życie dziewczynę o imieniu Sjöfn, która wywróci jego świat do góry nogami, a jego samego zmieni nie do poznania.

Cierń Boga (19.02)

Cierń Boga to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa widziane oczami apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje ze swoimi uczniami. Mimo napięć i wątpliwości zrozumiałych dla ludzi żyjących zgodnie z tradycją żydowską, apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza, który posłany przez Boga i napełniony Duchem Świętym dokonuje cudów jakich nikt dotąd nie widział. Z miłości do człowieka, mimo towarzyszącego mu lęku, do końca wypełnia wolę Ojca.

Bogowie Egiptu (23.02)

Potężny bóg Horus wraz z grupą zwykłych śmiertelników – wśród których jest Bek, młody złodziejaszek, którego ukochana znalazła się w niewoli – próbują zrzucić z tronu okrutnego boga ciemności, Seta.

The Brothers Grimsby (23.02)

Osadzona w latach osiemdziesiątych XX wieku komedia absurdu według scenariusza Sachy Barona Cohena. Film opowiada historię brytyjskiego agenta do zadań specjalnych (Mark Strong), który zostaje zmuszony do współpracy z własnym bratem, kibicem (kibolem) lokalnego klubu piłkarskiego.

Lobster (23.02)

Historia miłosna w dystopijnej przyszłości, w której znalezienie partnera jest kwestią życia lub śmierci.

Pokój (23.02)

Młoda dziewczyna już od dość dawna siedzi zamknięta ze swoim 5-letnim synem w ciasnym i brudnym pokoju. Chcąc lepszego życia dla swojego dziecka, obmyśla plan, dzięki któremu Jack będzie mógł spróbować żyć na wolności.

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (23.02)

Siedem różnych historii, które się ze sobą przeplatają, siedem spojrzeń na mężczyzn, ich relacje i związki.

Yona (23.02)

Film opowiada o życiu legendarnej poetki izraelskiej, Yony Wallach. 18-letnia Yona rzuca szkołę, aby stać się częścią sceny artystycznej Tel Awiwu lat 60. XX wieku. Zafascynowana kręgiem literackim poetów takich jak Yair Hurvitz, czy Meir Wieseltier, musi skonfrontować swoje teksty i wyobrażenia z twardą rzeczywistością. Efektem są liczne wizyty w szpitalu psychiatrycznym – z własnej woli i z przepisu lekarza. W końcu udaje jej się uciec z tego zaklętego kręgu, ale „przerwy” w życiu stają się coraz dłuższe.

Baby bump (23.02)

Żeby zarobić na operację odstających uszu Mickey House sprzedaje własny mocz kolegom zagrożonym wpadką na teście narkotykowym. A wygląd to i tak najmniejszy z problemów 11-latka. Dorastanie nie jest dla dzieci.

Dyke Hard (23.02)

Muzyczno-sensacyjna komedia klasy B ze Szwecji. Zbuntowana rockowa kapela wyrusza w podróż, aby wziąć udział w konkursie. Te plany stara się pokrzyżować tajemniczy milioner władający armią cyborgów i wojowników ninja.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

CervantesPL 2016-02-03

Sporo ciekawych tytułów. A tak przeglądając rzucił mi się w oczy plakat Spotlight i jest tam błąd przy zdjęciach aktorów a dokładnie o przypisanie ich nazwisk do kolejności zdjęć np Liev Schreiber. No chyba że producent tak chciał :P

Proszę czekać…