Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Bone Tomahawk - western grozy i Dziki Zachód po sezonie 2

29 kwietnia wejdzie do polskich kin zadziwiający Bone Tomahawk – znakomicie przyjęty przez widzów debiut reżyserski S. Craiga Zahlera z Kurtem Russellem w roli głównej. Mamy polski zwiastun.

Richard Jenkins (Chicory) i Kurt Russell (Szeryf Hunt) w Bone Tomahawk

Bone Tomahawk jest co prawda pełnokrwistym westernem, ale ma sporo elementów kina grozy, poczynając od mrocznego klimatu i gęstej atmosfery horroru na elementach kina gore kończąc. Film docenili poza widzami również krytycy:

Niesamowity! – The Financial Times

Szokująco brutalny – The New York Times

Stworzony, by stać się kultowym – The Guardian

Dziki Zachód po sezonie. Mała, leniwa mieścina o wiele znaczącej nazwie Bright Hope. Pusty saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek… Cały ten spokój burzy dziwny gość pojawiający się z nagła w miasteczku… Przybysz zachowuje się niepokojąco i nijak nie pasuje do stoickiego spokoju, jakim obdarzeni są mieszkańcy. Swoją postawą prowokuje Szeryfa, a że na Dzikim Zachodzie wszystko dzieje się szybko, o strzelaninę nie trudno. Nieznajomy dostaje strzał w nogę, trafia do więzienia, gdzie całonocny dyżur pełnić ma przy nim młoda i piękna lekarka, Samantha O’Dwyer (Lili Simmons). Wszystko wydaje się wracać do normy: Szeryf spełnił swój obowiązek, napastnik pojmany, a Bright Hope może spokojnie osunąć się w swoją codzienność. Nie do końca jednak…

Lili Simmons jako Samantha

Rankiem więzienie okazuje się puste. Nie ma w nim ani pojmanego, ani pani doktor. Wszystko wskazuje na to, że porwało ich plemię Indian – okrutnych, krwiożerczych kanibali, budzących w miasteczku grozę i lęk. W pościg za nimi rusza Szeryf Hunt (Kurt Russell), jego wiekowy zastępca (Richard Jenkins), miejscowy dandys trudniący się zabijaniem Indian (Matthew Fox) oraz nie w pełni sprawny mąż Pani doktor (Patrick Wilson). Ta dzielna czwórka za punkt honoru stawia sobie uratowanie porwanych. Nie straszna im długa droga, ani przerażające opowieści o kanibalach.

Choć każdy z nich jest inny i czym innym się kieruje, to wszyscy najwyżej cenią odwagę, siłę i walkę o dobro innych. Nie spodziewają się jednak, że wspólna droga na zawsze zmieni ich życie, a okrucieństwo wroga z którym przyjdzie im się zmierzyć, nie zna granic!

Kurt Russell jako Szeryf Hunt

Film wyreżyserował S. Craig Zahler, urodzony w 1973 r. na Florydzie amerykański pisarz, scenarzysta, reżyser i muzyk. Autor popularnych powieści kryminalnych, science fiction i westernów. Jest również autorem scenariuszy filmowych (m.in. The Incident w reż. Alexandre Courtesa). Obecnie trwają prace nad adaptacją filmową ostatniej powieści Zahlera Mean Business on North Ganson Street, w której główne role zagrać mają Leonardo DiCaprio i Jamie Foxx.

Jako perkusista, autor tekstów i wokalista, Zahler tworzy ze swoim długoletnim przyjacielem Jeffem Herriottem zespół heavy metalowy Realmbuilder, który od 2009 roku wydał trzy albumy, gra również na perkusji i pisze teksty w innym zespole black metalowym Charnel Valley.

Bone Tomahawk wejdzie do polskich kin 29 kwietnia 2016 roku, a tymczasem prezentujemy jego polski zwiastun:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…