Tom Cruise wciąż na szczycie 0

Mission: Impossible III drugi tydzień z rzędu utrzymuje się na szczycie amerykańskiego box office, w którym zadebiutowały 3 nowe produkcje. Trzecia część przygód Ethana Hunta zarobiła ponad 24 miliony dolarów, czyli o 50 procent mniej niż tydzień temu.p=. Kadr z filmu Mission: Impossible IIIKadr z filmu Mission: Impossible III

p=. Plakat filmu PosejdonPlakat filmu Posejdon
W sumie Mission: Impossible III obraz w reżyserii J.J. Abramsa zgromadził 84 miliony dolarów.

Na miejscu drugim znalazła się wysokobudżetowa produkcja Wolfganga Petersena Posejdon, która zarobiła 20 milionów dolarów. Jest to remake filmu katastroficznego z 1972 roku i rozgrywa się na luksusowym statku pasażerskim wywróconym do góry dnem z powodu uderzenia ogromnej fali. W obrazie wystąpili Josh Lucas, Kurt Russell, Jacinda Barrett i Richard Dreyfuss. Film został zrobiony za 160 milionów, więc jego słaby debiut jest dla producentów porażką.

Na miejsce trzecie spadła komedia drogi R.V. z Robinem Williamsem. Obraz zarobił 9 milionów dolarów, co daje w sumie dochód w wysokości niecałych 43 milionów.

Na pozycji czwartej z 5 milionami uplasowała się druga nowość tego weekendu, komedia romantyczna Całe szczęście z Lindsay Lohan i Chrisem Pine. Na polskie ekrany film wejdzie pod koniec sierpnia.

Trzecia nowość zamyka czołową dziesiątkę. Gol! zarobił niewiele ponad 2 miliony dolarów. Film ten gościł już w polskich kinach w październiku 2005 roku. W sierpniu odbędzie się światowa premiera drugiej części tej trylogii. W rolach głównych występują Kuno Becker, Alessandro Nivola i Marcel Iures.
megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…