Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

W jaki sposób Robert Downey Jr zmienił przyszłość Marvela 2

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów już za dwa dni (6 maja) zadebiutuje na ekranach naszych kin. Prezentujemy wideo wywiad z Robertem Downeyem Jr, z którego dowiemy się m.in. jak postać przez niego grana, Tony Stark, zmienił przyszłość marvelowskiego świata.

Robert Downey Jr jako Iron Man w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

- Geniusz, miliarder, playboy i filantrop - tak właśnie odpowiedział Tony Stark – Steve’owi Rogersowi, na zaczepkę – kim jest Iron Man bez swojej zbroi. Ta błyskotliwa riposta w punkt opisuje naszego bohatera, który prawie od dziesięciu lat z dezynwolturą nosi zbroję Iron Mana. Bo czyż można sobie wyobrazić Wojnę bohaterów bez Iron Mana? On sam twierdzi, że choć w większości scen najnowszego hitu Marvela, występuje Steve Rogers, to on przecież jest na plakacie!

Robert Downey Jr opowiada w wywiadzie, że choć zakłada na siebie tę charakterystyczną zbroję od prawie 10 lat, nigdy mu się to nie znudziło – "uwielbiam ten kostium" – zdradza aktor.

Gdy prawie dekadę temu Marvel wprowadził do kin postać Iron Mana – cały świat oszalał na punkcie Roberta Downeya Jr. Natomiast dla samego aktora był to prawdziwy, potwierdzony box office’em i uwielbieniem fanów na całym świecie, powrót na szczyt.

Według Roberta Downeya Jr. do sukcesu Wojny bohaterów przyczyniło się wielu ludzi, począwszy od Jona Favreau i jego Iron Mana po Jossa Whedona i jego Avengers – te filmy zbudowały, a nawet zredefiniowały świat komiksowy dając boskie wręcz preludium do najnowszego filmu.

Te wcześniejsze filmy, były idealnym wstępem do "Wojny bohaterów" – mówi Robert Downey Jr. Jednocześnie ogromnie docenia pracę z braćmi Russo, wg niego każdy film powinien mieć przynajmniej dwóch reżyserów – Przecież będąc sam, nie możesz wściekać się na wszystkich w tym samym czasie – śmieje się aktor.

Jest jeszcze coś, co bardzo cieszy Roberta Downeya Jr., to publiczność epickich komiksów:

Są ludzie, którzy są wielkimi fanami takich historii, ponieważ te filmy są coraz lepsze i są po prostu czystą rozrywką.

Robert Downey Jr jako Iron Man w filmie Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Do polskiej premiery zostało już tylko 2 dni, a wtedy sami się przekonamy, czy RDJ miał rację określając Wojnę bohaterów jednym słowem – świetny!

Z pewnością możemy się spodziewać czegoś niespodziewanego. Przygotujcie się jednak, że w tym konflikcie będziecie musieli stanąć po jednej ze stron! Ze swej strony zapraszamy do kin 6 maja 2016 roku.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…