Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

House of Cards w wersji francuskiej? Tak, poznajcie Marseille 1

Pierwsza francuskojęzyczna produkcja Netflixa, serial Marseille, w którym grają m.in. Gerard Depardieu, Geraldine Pailhas i Benoît Magimel zapowiadana jest przez producentów jako hit porównywalny ze słynnym już House of Cards. W przeddzień premiery zaplanowanej na 5 maja 2016, Netflix zaskoczył mieszkańców Marsylii w iście hollywoodzkim stylu.

Czy Marseille okaże się hitem na miarę House of Cards, fot. Marco Grob

Z okazji globalnej premiery serialu Marseille, Netflix buduje namiastkę Hollywood w południowej Francji. Światowy lider telewizji internetowej, świętuje tę globalną premierę, oddając hołd stolicy Prowansji, która była inspiracją do powstania serialu oraz miejscem jego akcji.

Wkrótce słynny napis „HOLLYWOOD” będzie miał swojego „francuskiego łącznika” – w Marsylii właśnie powstają białe litery o wysokości 13,7 metra i długości ponad 100 metrów, które mają podkreślać rolę miasta jako międzynarodowego, kwitnącego centrum rozrywki i kultury. Napis ma również symbolizować przełomowy moment dla Netflix w kontekście zdobywania globalnego zasięgu – podkreślając jednocześnie charakter regionu, który był inspiracją dla pierwszego serialu Netflixa wyprodukowanego we Francji. W przeddzień premiery zaplanowanej na 5 maja 2016, Netflix zaskoczył mieszkańców Marsylii w iście hollywoodzkim stylu.

Napis przygotowany przez Netflixa dla Marsylii

Marseille opowiada historię władzy, korupcji i odkupienia, a wszystko to z krajobrazem pięknego francuskiego miasta portowego w tle. Marsylia wysuwa się jednak na pierwszy plan w tym szekspirowskim thrillerze, gdzie Gérard Depardieu i Benoît Magimel toczą bezlitosną walkę o klucze do miasta.

Marseille jest ambitnym, piekielnie inteligentnym, fikcyjnym studium lokalnej polityki, osadzonym w jednym z najbardziej żywych i fascynujących miast Francji. Czujemy się zaszczyceni, że możemy pracować z jednymi z najlepszych scenarzystów i pokazywać publiczności produkcję, dzięki której rozmywają się granice między telewizją i kinem – powiedział Ted Sarandos, Netflix Chief Content Officer.

Gwiazdami serialu są Gérard Depardieu w roli burmistrza Roberta Taro, Benoît Magimel jako Lucas Barrès, Géraldine Pailhas w roli Rachel Taro, Nadia Farès, która wciela się w postać Vanessy d’Abrantès oraz Stéphane Caillard jako Julia.

Osiem odcinków serialu Marseille dostępnych będzie we wszystkich krajach w Netflix już od dziś, 5 maja 2016, również z polskimi napisami i lektorem.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Tomasz Rutkowski 2016-05-06

Mają rozmach skur******* :)

Arkadiusz Turek Lamper 2016-05-06

@Lamper Ha ha, ale taki napis to bynajmniej nie jest taka znowu nowość, gdzieś w Rumunii albo Bułgarii widziałem taki napis nad jakimś miastem, ale za chiny nie pamiętam jakie to miasto było ;)

Proszę czekać…