Dorwać małego zostanie serialem

Stacja EPIX stworzy serial oparty o powieść Elmore’a Leonarda "Dorwać małego". W 1995 roku doczekała się już ona ekranizacji. W rolach głównych wystąpili John Travolta oraz Danny DeVito. Ten pierwszy otrzymał Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy w komedii lub musicalu.

Zdjęcia do telewizyjnej wersji mają wystartować jeszcze tej jesieni. Premiera zaplanowanowana jest na przyszły rok. Showrunnerem tego projektu jest Davey Holmes, który pracował przy takich tytułach jak Terapia, Układy, Shameless – Niepokorni czy Przebudzenie. Na razie nie są znane nazwiska, które dołączą do obsady produkcji.

Jesteśmy podekscytowani z możliwości pracy przy "Dorwać małego" z MGM. Miałem okazję pracować z Elmore’em Leonardem w początkowej fazie mojej kariery. Jestem wielkim fanem jego powieści. Davey Holmes jest niezwykle utalentowanym scenarzystą, który stworzył fantastyczną serię, gdzie czuć ducha Leonarda w sposobie opowiadania tej unikalnej satyry.

powiedział Mark S. Greenberg, prezes stacji EPIX.

Głównym bohaterem serialu będzie Miles Daly, który dotychczas procował jako mafijny zakapior. Postanawia jednak zerwać z tą pracą i przenieść się do Hollywood, gdzie zamierza zostać producentem filmowym. Niestety zamiast uciec przed kryminalistami, sprowadza ich do Los Angeles.

Źrodło: comingsoon.net


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)