Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Życie daje Ci kopniaka? Oddaj mu! 1

Dziewczyny inne niż wszystkie to film dla wszystkich kobiet! Powstał na podstawie video-pamiętników prowadzonych przez fińskie nastolatki i opowiada o radzeniu sobie z brutalnością życia i o tym, że czasami warto mieć "grubą skórę".

Sara Soulié (Jenny), Misa Lommi (Taru), Ida Vakkuri (Jessica) i Bahar Tokat (Aino), fot. Jaana Rannikko

Dziewczyny inne niż wszystkie w reżyserii Esy Illi to historia czterech dziewczyn z Helsinek, które przez rok nagrywają prowokacyjne filmowe pamiętniki. Obraz otrzymał Nagrodę Jury Dziecięcego na Dniach Filmu Nordyckiego w Lubece. W Polsce pokazywany był na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Fiński film dla kobiet w każdym wieku od 15 lipca w polskich kinach.

Jessica, Aino, Taru i Jenny stoją u progu dojrzałości. Przyjaźnią się, ale każda zmaga się z własnymi problemami. Aby nie poddać się rozpaczy, każda z nich musi odnaleźć w sobie siłę. Prowadzą prowokacyjny video-pamiętnik, w którym przedstawiają swoje problemy i radości. Fabuła filmu oparta jest na autentycznych wydarzeniach.

Ida Vakkuri jako Jessica, fot. Jaana Rannikko

Jessica (Ida Vakkuri) zakochuje się w przystojnym Węgrze i mimo ostrzeżeń przyjaciółek i matki, wyjeżdża za ukochanym do Wilna. Tylko po to, by zostać porzuconą na lotnisku.

Wszystko byłoby idealnie, gdybym nie była taka głupia.

Bahar Tokat jako Aino, fot. Jaana Rannikko

Aino (Bahar Tokat) nie może zaakceptować swojego wyglądu i kompleksy zajada czekoladkami. Nawet nie zauważa szkolnego adoratora, który zakochuje się w niej po uszy.

Patrząc w lustro, widzę oko, rękę, ale nie mogę zaakceptować całości. Dlaczego ktoś inny miałby to zrobić?

Misa Lommi jako Taru, fot. Jaana Rannikko

Taru (Misa Lommi) zachodzi w ciążę, jednak jej chłopak nie wydaje się być najlepszym kandydatem na ojca. Sama również musi poznać samą siebie, zanim podejmie odpowiednią decyzję.

Miałam być jak Kate Moss i umrzeć przed 30-tką. Gdybym tylko nie była trochę w ciąży.

Sara Soulié jako Jenny, fot. Jaana Rannikko

Jenny (Sara Soulié) boryka się z samotnością i niezrozumieniem. Jej przyjaciółka nie odwzajemnia jej uczuć.

Tutaj nie życie jest wredne. Moja najlepsza przyjaciółka powinna zrozumieć, że ją kocham. A może powinnam być jak wszyscy? Kto tu oszalał? Świat czy ja?

Dziewczyny inne niż wszystkie zagoszczą w polskich kinach 15 lipca 2016 roku. Poniżej prezentujemy polski zwiastun:

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…