Jeff Goldblum opowiada o swojej roli w najnowszym Thorze

W ubiegłym miesiącu Marvel zaszokował ogólnoświatową widownię, ogłaszając obsadę filmu Thor: Ragnarok. Wśród aktorów znaleźli się Cate Blanchett, Tessa Thompson, Karl Urban oraz sam Jeff Goldblum.

Udzielając wywiadu Empire, aktor wyznał, co możemy oczekiwać od jego roli Grandmastera:

„To hedonista, poszukiwacz przyjemności, koneser życia – jego zapachów i smaków. Pomyślałem: „Dam radę, a przynajmniej zamierzam!”. Codziennie pracuję nad moją rolą, chłonę ją jak gąbka. [Taika Waititi] pozwoliła mi momentami improwizować – robię to na własną rękę i do tego właśnie przykładam się najbardziej. Mam nadzieję, że nie wyrzucą mnie pierwszego dnia!”

Grandmaster ma obsesję na punkcie gier. Ostatnie plotki donoszą, że będzie on odpowiedzialny za igrzyska gladiatorów, w których udział weźmie Thor i Hulk. Cały motyw zaczerpnięto z komiksu Planet Hulk.

Prócz Goldbluma w filmie wystąpi Karl Urban jako Skurge i Cate Blanchett w roli głównego czarnego charakteru – Helli. Po raz kolejny zobaczymy Chrisa Hemswortha, wcielającego się w tytułowego Boga Gromów, Toma Hiddlestona w słynnej kreacji Lokiego oraz Anthoniego Hopkinsa jako Odyna.

Premiera filmu Thor: Ragnarok zaplanowana jest na 3 listopada 2017.


Kornel Nocoń
Filmoznawca. Fan kina niekonwencjonalnego, oderwanego od ogólnie obowiązujących schematów. Mimo to ogląda wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce – począwszy od produkcji klasy B, skończywszy na nowofalowych naleciałościach każdego z europejskich krajów.