Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czy Warcraft pobije rekordy kasowe w Chinach? 0

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuję, że Warcraft: Początek będzie kasową katastrofą w Stanach Zjednoczonych. Na szczęście dla producentów z pomocą mają przyjść Chiny. Według analityków produkcja będzie absolutnym hitem.

Spekuluje się, że film Duncana Jonesa może zarobić w dzień otwarcia nawet 46 mln dolarów! Aktualny rekordzista, którym jest widowisko należące do filmowego uniwersum Marvela – Avengers: Czas Ultrona, zarobił w pierwszy dzień 28 mln dolarów. Jak widać ten wynik może zostać pobity i to dosyć znacząco.

A to nie koniec ewentualnych rekordów. Prawdopodobnie pobity zostanie również IMAX-owy wynik Jurassic World. Wpływy widowiska Warcraft: Początek z kin IMAX miałyby wynieść 5,3 mln dolarów. Wcześniejszy rekord opiewa na 4,7 mln.

Film zarabia bardzo dobrze również w innych krajach. Najlepszymi rynkami są Rosja (ponad 17 mln), Niemcy (prawie 10 mln) oraz Francja (7,7 mln dolarów). Jeśli dodamy do tego pieniądze, które produkcja zarobi w Chinach, to na koncie Warcrafta znajdziemy już 121 mln dolarów! Do końca tego tygodnia, na koncie produkcji powinno być 160 mln.

Źrodło: boxofficemojo

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…