"May the Force Be With You"

Testosteron w Londynie 0

W ostatni piatek, 11 maja 2007, w Rex Cinema w Londynie miało miejsce otwarcie projektu The Polish Connection UK. Projekt jest wspierany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Projekt powstał z inicjatywy Dogwoof Ltd – dystrybutora filmów niezależnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a wspierany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i The Polish Cultural Insitute w Londynie. Jego celem jest promocja i dystrybucja polskich filmów w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Pierwszymi filmami promowanymi w ramach projektu będą najpopularniejsze i najnowsze polskie produkcje. W przyszłości oferta rozszerzy się o klasykę polskiego kina i polskie produkcje niezależne.

The Polish Connection UK będzie promował polskie filmy w telewizji, na DVD oraz przez swój portal internetowy www.thepolishconnection.co.uk. Brytyjska premiera Testosteronu otworzyła projekt na VIP-owskim pokazie prasowym w Rex Cinema w Londynie. Film został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez polską jak i brytyjską widownię. Po projekcji odbyło się spotkanie z twórcami: reżyserami Tomaszem Koneckim i Andrzejem Saramonowiczem, aktorem Cezarym Kosińskm, producentem Iwoną Ogonowską- Konecką.

Na otwarciu Anna Godas, Prezes Dog Woof Pictures powiedziała: Wierzę, że odniesiemy w niedalekiej przyszłości sukces, który pozwoli nam wypromować polskie filmy w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz stworzyć rynek otwarty na zupełnie nową jakość i wrażliwość w filmie.

Impreza otwierająca projekt zgromadziła ludzi różnych środowisk, zainteresowanych promocją polskiego kina w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Obecni byli też przedstawiciele prasy brytyjskiej – pism: Guardian, Times i Hollywood Reporter, a także rteprezentanci polskich mediów w Wielkiej Brytanii: m.in.- Polish Express, Goniec Polski. Byli też brytyjscy inwestorzy i oraz przedstawiciele stacji telewizyjnych BBC i SKY.

Otwarcie projektu The Polish Connection UK okazało się więc dużym sukcesem, głównie dzieki zainteresowaniu jakie wzbudzilo wsrod ważnych środowisk biznesowych i filmowych na rynku brytyjskim. Pozwala to optymistycznie spojrzeć na przyszłość całego projektu The Polish Connection UK.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…