Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wystartowały zdjęcia do ekranizacji książki Arkadego Fiedlera - Dywizjon 303! 0

Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk gwiazdami filmu Dywizjon 303. Wystartowały zdjęcia do ekranizacji bestsellerowej książki Arkadego Fiedlera.

fot. materiały prasowe

10 sierpnia, w miejscowości Drwalew pod Warszawą, padł pierwszy klaps na planie Dywizjonu 303 – wyczekiwanej produkcji o polskich lotnikach, biorących udział w Bitwie o Anglię. W rolach głównych filmu, realizowanego na podstawie bestsellerowej książki Arkadego Fiedlera, występują Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk. Film reżyseruje Wiesław Saniewski. Chcemy opowiedzieć o fantastycznych, pięknych ludziach, którzy w sytuacji dla siebie niezwykłej, poza granicami, walczyli o wolność swojego kraju – zapowiada twórca.

Plan zdjęciowy Dywizjonu 303 rozpoczął się sceną zbombardowania szpitala w Zaleszczykach w dzień wybuchu II Wojny Światowej – 1 września 1939 roku. W zdjęciach wzięli udział aktorzy: Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk, odtwórcy ról bohaterskich lotników – Jana Zumbacha i Witolda Urbanowicza. Wizytę na planie w Drwalewie złożyli też konsultanci filmu, synowie Arkadego Fiedlera – Marek Fiedler i Arkady Radosław Fiedler.

Film Dywizjon 303 będzie kręcony w Polsce i Wielkiej Brytanii, w pełnej gwiazd, międzynarodowej obsadzie. Budżet Dywizjonu 303 wyniesie 14 mln zł. Planowane jest, że na 110 minut filmu około 30 minut stanowić będą walki powietrzne, wygenerowane komputerowo. Produkowany przez firmę Film Media S.A. Dywizjon 303 trafi na ekrany kin w 2017 roku. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Dywizjon 303 był jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II Wojny Światowej. Podczas Bitwy o Anglię zaliczono mu 126 pewnych zestrzeleń – najwięcej spośród dywizjonów myśliwskich, biorących udział w potyczkach. Pilotami Dywizjonu 303 byli m.in.: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Zdzisław Krasnodębski oraz Czech – Josef František.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…