Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

HBO i polska ofensywa serialowa 0

Już 20 listopada rusza drugi sezon serialu HBO Pakt z Marcinem Dorocińskim i Magdaleną Popławską. W najbliższą niedzielę, 9 października w Bieszczadach startują zdjęcia do nowego sezonu serialu WatahaLeszkiem Lichotą i Aleksandrą Popławską. Trwają również intensywne przygotowania do uruchomienia kolejnej produkcji HBO Ślepnąc od świateł według scenariusza autora literackiego pierwowzoru Jakuba Żulczyka i reżysera projektu, Krzysztofa Skoniecznego.

W HBO lubimy opowiadać historie. Od ponad 20 lat dzieje się to w Stanach, od dekady w Polsce, gdzie zaczynaliśmy od dokumentów, a 5 lat temu dołączyły do nich produkcje fabularne. Staramy się dostarczyć widzom nie tylko rozrywki, ale i poczucia satysfakcji, że tu, u nas, lokalnie powstają projekty interesujące, aktualne i różnorodne.

mówi Izabela Łopuch, Head of Original Production HBO Polska.

Cieszę się, że w tym roku pracujemy nad aż trzema produkcjami serialowymi: drugim sezonem ‘Paktu’, nowym sezonem ‘Watahy’ i naszą najnowszą produkcją ‘Ślepnąc od świateł’. Te trzy produkcje to nasz prezent dla widzów na 20 urodziny HBO w Polsce. Jesteśmy dumni, że możemy pokazywać tak wiele polskich, lokalnych produkcji. Jednak to, co cieszy nas najbardziej to świadomość, że widzowie czekają na te seriale.

mówi Michał Kozicki, prezes HBO Polska.

Premiera nowego sezonu Paktu została zaplanowana na niedzielę, 20 listopada. W rolach głównych pojawią się Marcin Dorociński jako dziennikarz śledczy i Magdalena Popławska w roli ambitnej i idealistycznej polityczki.

Drugi sezon Paktu stworzony od podstaw przez polskich scenarzystów pozwoli nam podejrzeć kulisy politycznych rozgrywek, pokazując skomplikowane mechanizmy walki o władzę, a także bolesne zderzenie ideałów z rzeczywistością.

opowiada Izabela Łopuch.

W obsadzie znaleźli się również Adam Woronowicz, Kinga Preis, Borys Szyc, Witold Dębicki i Zbigniew Zamachowski. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid, twórca głośnych filmów Ki oraz Jesteś bogiem. Producentem wykonawczym jest Telemark.

Już w niedzielę, 9 października ruszają zdjęcia do nowego sezonu Watahy.

Było dla nas jasne, że widzowie pokochali ten serial i jego bohaterów. Wracamy na granicę, w Bieszczady, właśnie teraz, bo temat niekończącej się ucieczki od przeszłości, od ludzi, miejsc, zdarzeń wydaje nam się niezwykle aktualny w kontekście tego, co dzieje się w kraju i na świecie.

dodaje Izabela Łopuch.

Reżyserami drugiego sezonu będą Kasia Adamik (Bez tajemnic, Wataha), Olga Chajdas (Głęboka woda) oraz Jan P. Matuszyński – reżyser dokumentu Deep Love oraz wielokrotnie nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Gdyni Ostatniej Rodziny, również koprodukcji HBO Europe. Premiera drugiego sezonu serialu zaplanowana została na 2017 rok. Producentem wykonawczym jest ATM Grupa.

Ponad dwuletnie prace nad adaptacją Ślepnąc od świateł zaowocują pierwszym klapsem na planie zdjęciowym już w listopadzie tego roku. Wszystkie sześć odcinków reżyserować będzie Krzysztof Skonieczny, twórca Hardkor Disko. Scenariusz jest wspólnym dziełem Jakuba Żulczyka i Krzysztofa Skoniecznego.

Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino, z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem. Ale chcemy również, żeby ‘Ślepnąc od świateł’ było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości – ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę.

mówi Izabela Łopuch.

Źrodło: Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…