Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Zły Mikołaj 2 - Niedaleko pada jabłko od jabłoni 0

Ma na koncie Oscara, Złote Globy, Emmy oraz wiele innych nagród i nominacji. Kathy Bates to ceniona amerykańska aktorka filmowa i teatralna, jedna z najbardziej charakterystycznych gwiazd Hollywood. Ostatnie jej zdjęcia mogą jednak mocno zaniepokoić wszystkich niewtajemniczonych.

Billy Bob Thornton jako Willy i Katy Bates jako Sunny Soke w filmie Zły Mikołaj 2.

Spokojnie! Ta metamorfoza nastąpiła tylko na potrzeby roli matki Świętego Mikołaja. Złego Mikołaja. Willie (Billy Bob Thornton) i Sunny (Kathy Bates) mają do nadrobienia trudną przeszłość!

Sunny nie wygląda jak typowa mama. Kiedy przychodzi do domu, zdejmuje z siebie kostium miłej starszej pani. Jej garderoba składa się z kurtek motocyklowych, topów na ramiączkach, mnóstwa srebrnych łańcuchów. W takiej stylizacji Kathy Bates jeszcze nie występowała!

"Cholera, tak, mam tę rolę!" – tak brzmiały pierwsze słowa Bates kiedy otrzymała wiadomość o angażu do roli matki w Złym Mikołaju 2. Aktorka jest wielką fanką pierwszej części komedii. Nie kryjąc podekscytowania dodaje:

Włączenie kobiecej postaci do tego miksu (Thornton i Tony Cox) było świetnym pomysłem. Nie tylko dlatego, że znalazła się dla mnie rola. Wytwarza się inny rodzaj energii, kiedy pośród takich mężczyzn pojawia się kobieta.

Katy Bates i Billy Bob Thornton w filmie Zły Mikołaj 2.

Jestem pewna, że wszystkie słowa, których używa Willie, usłyszał w języku używanym na co dzień przez mamę i tatę – opowiada Bates. Sunny nigdy nie była dobrą matką. Willie miał 11 lat, kiedy ona trafiła do więzienia, ich wspólne wspomnienia skupiają się głównie wokół kradzieży. Kiedy był dzieckiem, Sunny często wykorzystywała talent syna do otwierania sejfów.

Minęło już 10 lat odkąd Willie ostatni raz przywdział czerwony strój, by rabować centra handlowe podczas świątecznej gorączki. Nie znaczy to, że stał się lepszym człowiekiem. Wciąż jest tym samym stale zalanym, napalonym na cudze żony, gotowym na każde świństwo typem spod ciemnej gwiazdy. Spłukany jak nigdy, bez perspektyw na sensowny zarobek, niechętnie zgadza się połączyć siły z dawnym wspólnikiem – uroczo wrednym karłem Marcusem. Tym razem plan jest ambitniejszy niż zwykłe sklepowe kradzieże. Marcus zamierza przeprowadzić skok na centralę fundacji charytatywnej. Stawka i ryzyko są wyższe niż dotąd. Tym bardziej, że do zespołu dołącza dziarska mamuśka Williego.

Zły Mikołaj 2 już od najbliższej środy, 23 listopada 2016 roku w polskich kinach.

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…