widoczny tu i tam. hasam.

Polskie Kino Młodego Widza w Nairobii 0

6 sierpnia rozpoczął się II Festiwal Filmów dla Dzieci Lola Kenya Screen w Kenii. Stowarzyszenie Filmowców Polskich, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, prezentuje w Nairobii filmy dla najmłodszych widzów w ramach programu Polskie Kino Młodego Widza.

Do Kenii pojechała Cyrkowa pułapka w reżyserii Andrzeja Jasiewicza, a także trzy filmy z TV Studia Filmów Animowanych w Poznaniu: Niebieski Miś i Tajemnica kryształu w reżyserii Roberta Turło, Księżycowa kraina Andrzeja Kukuły oraz Len Joanny Jasińskiej – Koronkiewicz. Filmy prezentowane są w Instytucie Goethego w Nairobii. Lola w języku Bantu oznacza spojrzenie lub oglądanie. Dyrektorem Festiwalu w Nairobi jest Ogova Ondego, którego ambitne plany i inicjatywy wspierane są przez liczne ośrodki europejskiej kultury filmowej. Festiwal Lola Kenya Children's Screen jest uważany obecnie za jedną najciekawszych inicjatyw propagujących kulturę filmową w Afryce. Poza projekcjami filmowymi Festiwal organizuje warsztaty scenariuszowe, produkcyjne, aktorskie i realizacyjne dla młodych filmowców, a także pozyskuje partnerów zagranicznych do międzynarodowych koprodukcji filmowych. Przy festiwalu działają również targi filmów i programów audiowizualnych dla krajów Afryki Wschodniej.

Festiwal poszukuje chętnych do prowadzonych przez cały rok szkoleń zawodowych z zakresu kultury filmowej, reklamy, dystrybucji i produkcji filmowej oraz w dziedzinie koprodukcji. Zainteresowanych współpracą z kenijskim ośrodkiem prosimy o kontakt z Kołem Realizatorów Filmów dla Dzieci i Młodzieży SFP (e-mail: arj@sfp.org.pl)

pisf.pl

Księżycowa noc /pisf.plKsiężycowa noc /pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…