Shia LaBeouf walczy z robotami! 0

Tym razem na ekranach kin 5 premier. Wśród nich jest obraz Czarna Dalia Briana De Palmy, oraz Transformers Michaela Baya.

=====

CO W KINIE

=====

Czarna Dalia ( The Black Dahlia )

Kadr z filmu Czarna Dalia 2006Kadr z filmu Czarna Dalia 2006

Jest to opowieść o obsesji, miłości, korupcji, chciwości i deprawacji oparta na prawdziwej i nierozwiązanej do dziś historii brutalnego morderstwa początkującej hollywoodzkiej gwiazdki filmowej, która w 1947 roku wstrząsnęła Ameryką. Dwaj policjanci i byli bokserzy, Leland Blanchard ( Aaron Eckhart ) oraz Dwight Bleichert ( Josh Hartnett ) mają rozwiązać zagadkę morderstwa ambitnej gwiazdki filmów klasy B, Betty Ann Short ( Mia Kirshner ) znanej jako Czarna Dalia. Zbrodnia ta była tak makabryczna, że zdjęcia ofiary nigdy nie zostały pokazane publicznie. Rosnące zaangażowanie Blancharda w sprawę sensacyjnego morderstwa zagraża jego związkowi z Kay ( Scarlett Johansson ) . Jego partnera Bleicherta pociąga z kolei tajemnicza Madeleine Linscott ( Hilary Swank ) , pochodząca z jednej z najbardziej liczących się rodzin w mieście i mająca podejrzane związki z ofiarą morderstwa.

Czas trwania: 121 min

Gatunek: Dramat | Kryminał | Thriller

ZWIASTUNY: Mały

Don ( Don )

Kadr z filmu Don 2006Kadr z filmu Don 2006

Indyjska i malajska policja szykują się do rozgromienia gangu narkotykowego dowodzonego przez tajemniczego Singhanię. Aby do niego dotrzeć, indyjski policjant DCP DeSilva ( Boman Irani ) oraz pomagający mu Visual Malik ( Om Puri ) , postanawiają złapać współpracownika i prawą rękę Singhanii – cynicznego i niebezpiecznego Dona ( Shahrukh Khan ) . Gdy Don zabija członka gangu – Ramesha, jego narzeczona Kamini ( Kareena Kapoor ) próbuje doprowadzić do jego aresztowania, jednak Don zabija ją i ucieka. Wkrótce do gangu dołącza siostra Ramesha – Roma ( Priyanka Chopra ) , która zrobi wszystko, żeby dopaść zabójcę brata…

Czas trwania: 168 min

Gatunek: Akcja

  • ****** *

Transformers ( Transformers )

Kadr z filmu Transformers 2007Kadr z filmu Transformers 2007

Od wieków, dwie rasy robotów – Autoboty i Decepticony – prowadzą wojnę, której stawką jest los wszechświata. Kiedy bitwa przenosi się na Ziemię, na drodze dążących do władzy Decepticonów staje Sam Witwicky ( Shia LaBeouf ) – przeciętny nastolatek, który interesuje się głównie samochodami i dziewczętami. Nieświadomy tego, że jest ostatnią szansą na przetrwanie gatunku ludzkiego, Sam razem ze swoją przyjaciółką Mikaelą ( Megan Fox ) znajdują się w samym centrum działań wojennych. Kiedy ważą się losy świata, Sam zdaje sobie sprawę, z rzeczywistego znaczenia motta rodziny Witwicków – Bez poświęcenia nie ma zwycięstwa.

Czas trwania: 144 min

Gatunek: Sci-Fi | Akcja | Przygodowy

ZWIASTUNY: HD

Zakochany Molier ( Moliere )

Kadr z filmu Zakochany Molier 2007Kadr z filmu Zakochany Molier 2007

Rok 1644. Molier ( Romain Duris ) ma dopiero 22 lata, jest obciążony wielkimi długami i prześladowany przez komorników. Jednak z uporem maniaka wystawia kolejne tragedie, które okazują się katastrofalnymi niewypałami. Gdy pewnego dnia twórca zostanie pojmany przez swoich wierzycieli, pomocną dłoń zaoferuje mu bogaty paryżanin – Jourdain ( Fabrice Luchini ) . W zamian za wyciągnięcie z więzienia, pechowy pisarz zobowiąże się nauczyć go elokwencji i bon ton'u w relacjach z kobietami. I tak Molier trafia na salony niczym świętoszkowaty Tartuf i niespodziewanie zakochuje się w żonie swojego wybawcy.

Czas trwania: 120 min

Gatunek: Komedia | Dramat

Żelary ( Želary )

Kadr z filmu Żelary 2003Kadr z filmu Żelary 2003

Rok 1940, II wojna światowa, Praga. Pomimo napiętej sytuacji politycznej ładna i wyemancypowana Eliška ( Aňa Geislerov? ) prowadzi dość beztroskie życie. Uwielbia kapelusze, muzykę i spotyka się ze Richardem ( Ivan Trojan ) – przystojnym chirurgiem. Pracuje w miejskim szpitalu jako pielęgniarka, gdzie czasem oddaje ciężko chorym krew. Ostatnio, w dziwnych okolicznościach, na stół operacyjny trafił Joza ( Gy?rgy Cserhalmi ) , ponury góral z małej wioski. Eliška, tak jak i Richard, sama bierze udział w drobnych akcjach czeskiego ruchu oporu, więc o nic nie pyta. Joza, który powoli wraca do zdrowia, staje się jednym z jej podopiecznych. Dziewczyna marzy o tym, aby wrócić na uniwersytet i dokończyć studia medyczne – okupanci zamknęli wszystkie uczelnie w kraju. Kiedy Niemcy wpadają na trop konspiracji, Eliška musi opuścić miasto i ukryć się przed Gestapo. Z niespodziewaną pomocą przychodzi Joza, który zabiera ją do rodzinnych Żelar – górskiej wioski zapomnianej przez Boga i ludzi.

Czas trwania: 142 min

Gatunek: Romans | Dramat

=====

CO W TELEWIZJI

=====

TOP5 TV!

( tym razem poleca Trophy )

<table border=0 height=17 width=920>

1. Niedziela 12:00, TVP2

2. Niedziela 22:00, TVP1

3. Sobota 20:35, TVN

4. Sobota 22:35, Polsat

5. Piątek 21:50, TVN

Do tego kilka pozycji wartych uwagi:

Matylda – Piątek 20:00, Polsat

Fakty i akty – Piątek 20:10, TVN7

Pieskie popołudnie – Piątek 22:10, TVN7

Za wszelką cenę – Sobota 20:15, TVP1

Serce Ameryki – Sobota 23:30, TVP2

Raising Arizona – Sobota 01:05, Polsat

15.10 do Yumy – Niedziela 12:55, Polsat

Dowód życia – Niedziela 20:00, TVN

  • ===== *

CO NA DVD

  • ===== *
Właściciel firmy IT chce ją sprzedać. Pojawia się jednak pewien problem – kiedy mężczyzna zakładał biznes, wymyślił sobie fikcyjnego szefa, którego uczynił odpowiedzialnym za wszelkie niepopularne działania, które musiał podejmować. Kiedy potencjalni kupcy nalegają, że chcą negocjować bezpośrednio z szefem, musi wynająć aktora, który zagra jego rolę.

Gatunek: Komedia

Czas trwania: 99 min

  • Don ( Don )17.08.2007r.
Gangster Don ( Shahrukh Khan ) jest poszukiwany w 11 krajach na świecie. Pewnego dnia zostaje ciężko ranny w pościgu. Policjant DeSilva ( Boman Irani ) prosi o pomoc Vijaya, który wygląda identycznie jak Don. Ma on zostać policyjnym informatorem. Jednakże DeSilva ma nie dokońca czyste zamiary.

Gatunek: Akcja

Czas trwania: 168 min

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…