Paul Haggis mówi o nowym Bondzie

Paul Haggis, który po Casino Royale napisał także scenariusz do najnowszej części o przygodach Jamesa Bonda, wypowiedział się w kilku zdaniach na temat jego wizji tej postaci. W serwisie fdb.pl możesz zobaczyć także pierwsze zdjęcie, z Danielem Craigiem, z planu najnowszej części.

W jednym z wywiadów jakich ostatnio udzielił Paul Haggis, promując swój film In the Valley of Elah, wspomniał o tym, że pisanie nowego jest bardzo cenne dla niego. Bond jest czystym wyobrażeniem; będziecie się dobrze bawić. Jest oderwany od rzeczywistości i jest zabawny, ale jednocześnie staram się, aby Bond był po prostu człowiekiem.

Haggis powiedział, że jego wersja Jamesa Bonda znacznie różni się od innych. Mój Bond jest prawdziwym mordercą; kiedy kogoś zabija, zabija go nożem, zarówno on jak i przeciwnik krwawią, oboje płacą za swoje czyny. Kiedy widzi kobietę, która była świadkiem jakiegoś okropnego zdarzenia, i widzi ją pod prysznicem, nie idzie i nie p*****y jej, tak jakby to zrobił stary Bond. On siada przy niej, a ona mówi: 'Nie mogę usunąć krwi z moich paznokci.' Więc on wtedy pomaga jej oczyścić paznokcie; to właśnie robi, to jest mój Bond. Jest on więc innym człowiekiem, jest bardziej podobny do tych gości, tych bohaterów (w 'Valley of Elah').

Scenarzysta nie przekazał żadnych informacji, gdzie będzie rozgrywał się nowy Bond, aczkolwiek powiedział: Akcja filmu rozpoczyna się dwie minuty po zakończeniu poprzedniej części, zanosi się na niezłą zabawę. Dodał jeszcze: Wszyscy mówią, że znają już zakończenie, są w błędzie. Wszyscy myślą, że znają dziewczynę Bonda, są w błędzie.

Bond 22 jest jak na tą chwilę roboczym tytułem najnowszej części o przygodach Jamesa Bonda. Reżyserem jest Marc Forster, twórca Marzyciela. Zdjęcia do filmu już trwają. Premiera zapowiedziana jest na 7 listopada 2008 roku.

In the Valley of Elach, który Haggis napisał i wyreżyserował, swoją premierę będzie miał już 21 września w USA, a w Polsce 2 listopada tego roku. Historia zawarta w filmie oparta jest na faktach. Skupiony na karierze zawodowej wzorowy oficer, który niedawno wróciła z Iraku prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia swojego syna. W rolach głównych:Tommy Lee Jones, Charlize Theron i Susan Sarandon.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"