Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Piotruś Królik i afera, czyli twórcy przepraszają za jedną ze scen 0

W miniony weekend w amerykańskich kinach zadebiutowała familijna produkcja na podstawie opowiadań dla dzieci autorstwa Beatrix Potter, Piotruś Królik. Co ciekawe film wzbudził spore kontrowersje z powodu jednej ze scen.

fot. materiały promocyjne

UWAGA SPOILERY

Jak się okazuje, jeden z bohaterów filmu, pan McGregor jest uczulony na jeżyny. W momencie, gdy dowiadują się o tym króliki, możemy na ekranie zobaczyć, jak zwierzaki rzucają w niego wspomnianymi owocami. Ta scena nie do końca przypadła do gustu rodzicom, którzy uważają, że choroby spowodowane alergiami nie są powodem do śmiechu i strojenia sobie żartów. Na twitterowym profilu fundacji "Kids with Food Allergies" pojawiło się nawet ostrzeżenie:

Kenneth Mendez z "Asthma and Allergy Foundation of America" wysłał do wytwórni Sony Pictures list, w którym uświadamia, że w Ameryce żyje piętnaście milionów osób, które borykają się z alergiami pokarmowymi. Zwraca również uwagę, że to nie pierwszy raz, kiedy studio wykorzystuje ten motyw w swoich filmach. Jako przykłady podaje Smerfy oraz Klopsiki i inne zjawiska pogodowe. Mendez poprosił włodarzy Sony, aby ci edukowali swoich twórców filmowych w tak ważnych kwestiach. Dzięki temu nie tylko oni, ale również widzowie będą mogli zrozumieć powagę chorób alergicznych.

Sony Pictures przeprosiło za tę scenę:

Alergie pokarmowe to poważny problem. Nasz film nie powinien w ten sposób traktować arcywroga Piotrusia Królika, pana McGregora, nawet w slapstickowy i kreskówkowy sposób. Naprawdę żałujemy, że nie byliśmy bardziej świadomi i wrażliwi na ten problem, szczerze przepraszamy.

Niebawem film trafi również do polskich kin. Premiera została zaplanowana na 13 kwietnia.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…