Filmowe święta w Jedynce z Narnią i piratami 0

Na okres świąteczno – noworoczny telewizyjna Jedynka przygotowała przede wszystkim bogatą ofertę filmów dla całej rodziny

Już w wigilię, 24 grudnia w ramówce wielki przebój ostatnich lat. O 20.05 stacja wyemituje amerykańską baśń filmową Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa, opowiadającą o przygodach czwórki rodzeństwa przenoszącej się do tytułowej krainy. Tego samego dnia widzowie zobaczą także m.in. brytyjski film Król Dawid (godz. 15.10) i amerykańską komedię Skradzione święta (22.25).

Kadr z filmu Opowieści z NarniiKadr z filmu Opowieści z Narnii

W wigilię w TVP 1 pojawią się oczywiście także programy religijne. O 20.00 kanał nada Orędzie wigilijne Prymasa Polski kardynała Józefa Glempa, zaś tuż przed północą rozpocznie się transmisja Papieskiej Pasterki z Bazyliki Świętego Piotra w Watykanie.

W Boże Narodzenie, 25 grudnia, o 14.40 w Jedynce pojawi się specjalne wydanie programu Śmiechu warte, zaś o 17.20 stacja nada audycję Świąteczne Ranczo w której aktorzy tego popularnego serialu będą śpiewać będą kolędy i opowiadać anegdoty z planu.

Wieczorem, o 20.05 widzowie obejrzą amerykański film przygodowy Piraci z Karaibów. Klątwa Czarnej Perły z Johnny Deppem, Orlando Bloomem i Keirą Knightley w rolach głównych. Tego dnia stacja pokaże także m.in. film animowany Disneya Mój brat niedźwiedź (13.15), komedię Asterix i Obelix: Misja Kleopatra (15.10) oraz sensacyjny obraz Patriota (22.35)

Drugiego dnia Świąt o godz. 14.40 TVP1 pokaże kolejny odcinek cyklu Ranczo Wilkowyje. Jak powstawał film zatytułowany Między wójtem a plebanem, czyli różne wcielenia Cezarego Żaka. W tym wydaniu widzowie poznają tajemnice realizacji serialu w którym podwójną rolę odtwarza właśnie Żak.

Z propozycji filmowych tego dnia widzowie zobaczą m.in. słynny film z Marylin Monroe Mężczyźni wolą blondynki (godz. 11.30), przygodową produkcję Bibliotekarz 2 – Tajemnice kopalni Króla Salomona (20.10) i sensacyjną Eksplozję (21.45). Zarówno 25, 25 jak i 26 grudnia Jedynka pokaże także świątecze odcinki seriali Klan i Plebania.

W ofercie stacji na 31 grudnia znajdzie się natomiast m.in. film fanatstyczny Planeta skarbów (godz. 9.05), kolejne specjalne wydanie Kuchni z Okrasą (11.30) i finał roku teleturnieju muzycznego Jaka to melodia? (18.10).

W sylwestrowym wieczorze filmowym TVP 1 nada dwa filmy. O 20.20 widzowie zobaczą kultową już komedią romantyczną Pretty Woman z Julią Roberts i Richardem Gere. Następnie o 22.20 kanał wyemituje inną amerykańską komedię zatytułowaną Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia.

Julia Roberts i Richard Gere w filmie Pretty Woman 1990Julia Roberts i Richard Gere w filmie Pretty Woman 1990

O 23.50 rozpocznie się Toast z Jedynką, w którym gwiazdy Jedynki złożą widzom noworoczne życzenia. W programie pojawią się m.in. Natasza Urbańska, Elżbieta Jaworowicz, Krzysztof Piasecki, Janusz Rewiński, Robert Janowski, prezenterzy oprawy i Wiadomości oraz aktorzy seriali Klan, Plebania i Ranczo. Poza życzeniami nie zabraknie także muzyki i tańca.

Następnie, ok. 0.40 widzowie będą mogli obejrzeć Szopkę noworoczną przygotowaną przez Marcina Wolskiego i Marka Majewskiego. Tym razem akcja satyrycznej opowieści odbywać się będzie w czasach początków państwa polskiego, m.in. w oblężonym Biskupinie, w mysiej wieży Popiela czy na świętych gajach i uroczyskach. W kabaretowym show wystąpią m.in. Andrzej Zaorski, Joanna Jeżewska, Waldemar Ochnia i Anna Dereszowska, a także Janusz Rewiński i Krzysztof Piasecki.

wirtualnemedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

MacT

Przyznaje za dawnych czasów Kevin był nawet zabawny. Ale odkąd pojawia się w telewizji co rok to jak widzę reklamę czuje, że wzbiera we mnie agresja. W dniu emisji będę unikał tego kanału jak ognia. Zgadzam się Święta bez Kevina byłyby inne- a mianowicie w moim i nie tylko odczuciu o wiele lepsze!!!!

no troch sie male zamieszanie zrobilo ;P ten program Ronaldo jest sprzed roku :) wiec nie wiadomo jeszcze czy bedzie KEVIN, ale wiem ze planowana jest premiera filmu Wojna i Pokój

Ronaldinho

W Wigilię (moje urodziny :) oczywiście trzeba będzie obejrzeć Kevina, a dzień później po południu "Kevina samego w Nowym Jorku". "Kevin sam w domu" to chyba ten film, która najbardziej wprowadza świąteczną atmosferę. Mimo tak dobrego tematu, to dobrych filmów o Świętach jest dosyć mało. I tak jak BGH napisał, bez Kevina, to naprawdę byłyby inne Święta.

X5_452

eee… to chyba ja :) Sorry, że zrobiłem nadzieję fanom Kevina. Program POLSATU nie jest jeszcze znany, ww. dane dotyczące taj stacji są z lekka nie aktualne :p

no ktos tu troche namieszal :P

Proszę czekać…