Oficjalny plakat 80 gali rozdania Oscarów! 0

Projekt został wymyślony przez legendarnego ilustratora plakatów Drew Struzana, a wykonany przez jego syna Christiana.

Plakat przedstawia statuetkę Oscara promieniującą wśród jasnych świateł na czarnym tle. – Drew i Christian ujęli ponętność i podekscytowanie, które otacza samą statuetkę oraz ceremonię ich rozdania – mówi Sid Ganis, przewodniczący akademii.

Plakat promujący 80 galę rozdania Oscarów / oscars.orgPlakat promujący 80 galę rozdania Oscarów / oscars.org

Przez ponad 30 lat, Drew Struzan stworzył wiele najbardziej niezapomnianych materiałów reklamujących, włączając plakaty stworzone do wszystkich sześciu części Gwiezdnych Wojen, George’a Lucasa, oraz ostatnio powstały do nadchodzącego filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki, Stevena Spielberga.

- Ten plakat przedstawia wpływ i emocje Oscarów – twierdzi Struzan. – Chcieliśmy ukazać to oczekiwanie i podekscytowanie stworzone dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon na świecie – dodał Christian Struzan.

Syn Drew ze swoim twórczym zespołem zaprojektował i wyprodukował plakat dla Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jego firma stworzyła materiały do takich filmów jak Dziewczyna z Alabamy, Mr. Deeds – Milioner z przypadku, Hellboy, Bezdroża czy Elizabethtown.

Nominacje do 80 gali rozdania Oscarów zostaną ogłoszone we wtorek, 22 stycznia o godzinie 5:30 w Samuel Goldwyn Theater.

Akademia na cześć wspaniałych osiągnięć filmowych roku 2007 odbędzie się w sobotę, 24 lutego w Kodak Theatre. Emisje o godzinie 17:00 rozpocznie ABC Television Network. Galę Oscarów na żywo będą mogli oglądać również ludzie z ponad 200 krajów na świecie. W polskiej telewizji, jak co roku, nadawanie na żywo z Hollywood zacznie się niestety bardzo późną porą, jednak TVP może uszczęśliwi widzów i wyemituje skrót z gali, dla tych którzy muszą iść rano do pracy, szkoły, czy też nie mają siły na nocne markowanie.

Poniżej ukazane są zdjęcia, które przedstawiają twórców plakatu oraz przewodniczącego Amerykańskiej Akademii Filmowej, Sida Ganisa.

<table border=0 height=17 width=585>

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Anita_Nowakowska

Ten bardziej przypomina plakat filmu, ubiegłoroczny plakat festiwalu.

Ten bardziej oddaje klimat uroczystości – flesze, flesze i jeszcze raz flesze. Tylko ekipa i nominowani (chyba) nie myślą aby uwieczniono ich pojawienie się na dywanie próżności. Szczęściarzami ci, którzy będą mieli okazję zdradzenia nazwiska projektanta.

Trophy

Myślę, że rok temu był lepszy ;)

Proszę czekać…