Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Szepty słychać nie tylko po zmroku! Druga połowa 9. sezonu 'The Walking Dead' w polskiej telewizji 0

Już 11 lutego o godz. 22:00 na FOX powróci The Walking Dead, a wraz z nim nowe zagrożenie – Szeptacze! Kim są Szeptacze, z którymi będą musieli zmierzyć się bohaterowie?

Finał pierwszej połowy 9. sezonu The Walking Dead, który oglądaliśmy pod koniec listopada, zaskoczył niejednego fana produkcji. W jednej z ostatnich scen, na zamglonym cmentarzu bohaterowie walczyli z hordą wygłodniałych zombie i natrafili na Szeptaczy, czyli grupę ludzi, którzy noszą maski "uszyte" ze skóry zombie, żyją i swobodnie poruszają się wśród nich. W konfrontacji z nimi zginął jeden z głównych i najbardziej lubianych bohaterów fanów serialu – Jesus (Tom Payne).

Szeptacze nie są zwykłą grupką osób, które znalazły sprytny sposób na przetrwanie. To bezwzględni mordercy, którzy pozostawiają przy "życiu" zombie, ale polują i brutalnie mordują zwykłych ludzi. Ich przywódczynią jest Alpha (Samantha Morton), u której boku stoją – jej prawa ręką Beta (Ryan Hurst) oraz córka Lydia (Cassady McClincy).

Co czeka bohaterów serialu? Nadal będziemy obserwować, jak mierzą się z wydarzeniami, które miały miejsce w ciągu ostatnich sześciu lat i ich wpływem na ich dzisiejsze życie. Od czasu zniknięcia Ricka wielu z nich stało się dla siebie obcych, ale pod pewnymi względami nie poznają też siebie samych. Po rozpoznaniu nowego zagrożenia i zrozumieniu, w jak wielkim są niebezpieczeństwie, będą musieli się zebrać i połączyć siły, aby rozpocząć nierówną walkę z nowym wrogiem. Wkrótce okaże się, że wszystko, co do tej pory przeżyli, to nic w porównaniu z tym, co przyniesie przyszłość, a wszelkie zasady i sposoby na przeżycie, którymi wcześniej się posługiwali, nie gwarantują już bezpieczeństwa.

W jednym z wywiadów producentka serialu Angela Kang zdradziła kilka szczegółów na temat drugiej części 9. sezonu produkcji:

Z powodu skoków w czasie pominęliśmy w sumie ponad siedem lat, których widzowie prawie nie widzieli. Dzięki temu mamy możliwość cofania się z fabułą w czasie. Dlatego też może będzie możliwość zobaczenia postaci, które wrócą we flashbackach. Ale mamy też nowe postaci jak Alpha. Już nie mogę się doczekać, aż ludzie zobaczą ją na ekranie, bo to będzie naprawdę mocne wejście.

Jak wielkim zagrożeniem są Szeptacze? Czy są gorsi od Negana i jego Zbawców? The Walking Dead powróci na FOX już w poniedziałek 11 lutego o godz. 22:00. Dla wszystkich widzów, którzy nie mogą spać w nocy, FOX ma bardzo dobre wieści – premierowe odcinki będzie można oglądać na antenie kanału co poniedziałek o 3:30 w nocy, czyli pół godziny po premierze w USA.

Źrodło: FOX

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

ramsayek

Czekam na rozwałkę.

als

Ostatnie sezony nie rozpieszczały.
Carl i Rick ugrzęźli w nudnym stereotypie ideałów moralnych. Może lepiej, że zrezygnowali zanim dopadł ich hejt a’la Lori :)
Cały czas myślę, że powinni porzucić projekt Walking Dead, który był jednak tożsamy z samym Rickiem i, wzorem Fear the WD, stworzyć kolejny spin off. Odświeżyć formułę serialu, która przynudza /zabić głównego bohatera to nie novum/ i pomyśleć o dalszych crossoverach..
Sceptycznie więc podchodzę do nowych odcinków, ale mimo wszystko będę kontynuować serial. Jak długo? Zobaczymy :P

PolepioneKadry als

@als A pierwsze sezony? Są faktycznie tak dobre jak się słyszy? Bo tak się przymierzam do tego serialu, ale nie wiem czego się spodziewać i czy naprawdę jest warty długich godzin oglądania. Szczególnie, jeżeli jest tak, że wątki są nierozwiązane przez wszystkie sezony i trzeba się zmuszać do przebrnięcia przez te słabsze tylko po to, żeby się dowiedzieć jakie rozwiązanie zaproponują scenarzyści.

als PolepioneKadry

@PolepioneKadry Myślę i myślę co Ci odpisać…
Mocne odcinki są w każdej serii. W każdej serii znajdziesz prawdziwe perełki!
Dłużyzny – zdarzają się. Fakt.
Wiele odcinków uważanych za nudne, uwielbiam. Szczególnie jeden z Morganem, czy na farmie, nieważne.
Z perspektywy 9(!) sezonu wcale nie uważam, że pierwszy sezon był najlepszy. Chyba sezony z Gubernatorem takie były. Z Neganem poszczególne odcinki.
Ktoś fajnie napisał, że TWD to sinusoida.
Generalnie wątki realizowane są konsekwentnie i nie rozwlekają ich jakoś. No chyba, że trzeba było czekać na nowy sezon – nie będziesz miał tego problemu :)
Jeżeli tylko gustujesz w inteligentnym post apo – przemyślenia, trochę głębsze potraktowanie tematu- koniecznie oglądać. Jest to niesamowite studium umysłów ludzkich rzuconych w ekstremalne sytuacje. Poznawanie w retrospekcjach historii bohaterów, poznawanie ich kim byli i jak i dlaczego się zmieniali – bezcenne.

PolepioneKadry als

@als Czyli postanowione:-) Bo gustuję w ogóle w klimatach post apokaliptycznych, a jeżeli są one potraktowane z poszanowaniem inteligencji widza i próbują wprowadzić jakąś nową jakość, to już git malinka. Także zaufam Twojej zwięzłej "około recenzji" i zabieram się do seansu(ów).

Proszę czekać…