George Clooney brytyjskim politykiem 0

George Clooney powinien wcielić się w rolę ministra finansów Wielkiej Brytanii Gordona Browna w produkcji poświęconej jego życiu – tak uważa żona urodzonego w Szkocji polityka. Minister finansów Gordon Brown jest jednym z najdłużej piastujących to stanowisko polityków.

Jego kadencja zaczęła się w 1997 roku. Uznawany jest za najbardziej wpływowego polityka Wielkiej Brytanii i typowany jest na następcę Tony’ego Blaira w Partii Pracy.
W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu New Woman polityk zdradził decyzję jaką podjęła jego małżonka Sarah odnośnie obsady głównej roli w biograficznej produkcji. Członek rządu powiedział również, że chętnie zobaczyłby w filmie Angelinę Jolie, która podoba mu się bardziej niż Jennifer Aniston.

- Byłem fanem Przyjaciół, ale poznałem Angelinę i Brada – tłumaczył polityk. – Angelina jest bardzo zaangażowana w naszą kampanię edukacyjną w Afryce, dlatego ją bym wybrał.

Jolie na niedawnej konferencji prasowej przyłączyła się do kampanii, wspieranej przez ponad sto państw i prowadzonej pod hasłem Każde dziecko potrzebuje nauczyciela (Every Child Needs A Teacher). – Edukacja jest prawem każdego człowieka i podstawą lepszego życia – powiedziała gwiazda. – Ta akcja pomoże przekonać światowych przywódców, aby każdemu dziecku dali szansę pójścia do szkoły.

Gwiazda, która kilka dni temu urodziła córkę, wyraziła swoje uznanie dla Wielkiej Brytanii za aktywną rolę w tego typu działaniach. Wcześniej Brown ogłosił, że Anglia zamierza przeznaczyć 15 miliardów dolarów na działalność edukacyjną w Afryce i Azji w ciągu następnych kilku lat.

George ClooneyGeorge Clooney

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…