David Tenannt podróżnikiem 0

David Tennant, znany z serii o Harrym Potterze oraz wielu wspaniałych ról w serialach, a także występach na deskach teatru dostał kolejną rolę na małym ekranie. Kogo tym razem sportretuje zdolny Brytyjczyk?

Aktor wcieli się w Fogga w serialowej wersji W 80 dni dookoła Swiata. Cykl inspirowany bestsellerową powieścią Juliusza Verne’a ma być międzynarodową produkcją, realizowaną na dużą skalę. Służącego Passepartout zagra Francuz Ibrahim Koma. Zamiast angielskiego detektywa Fixa pojawi się dziennikarka Abigail Fix, którą zagra niemiecka aktorka Leonie Benesch. Może kobieta w tej roli doda postaci i całej fabule nieco pikanterii?

Za scenariusz odpowiadają Ashley Pharoah i Caleb Ranson. Zdjęcia będą kręcone m.in. w Afryce (dokładne miejsca nie są znane) i Rumunii.

Serial pojawi się w France Télévisions, niemieckim ZDF oraz włoskim RAI. Możliwe, że sukces spowoduje zakup licencji przez większą platformę, zobaczymy.

David Tenannt grał ostatnio w cyklu There She Goes oraz użyczył głosu postaci (Scrooge McDuck) w serialu Kacze Opowieści.
Data premiery serialowej wersji W 80 dni dookoła Świata nie jest jeszcze znana.

Źrodło: France Télévisions

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…