Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Dolina Bogów" - plakat nowego filmu Lecha Majewskiego z Malkovichem i Hartnettem w obsadzie 0

27 marca do kin trafi polsko-hollywoodzka produkcja Lecha Majewskiego – Dolina Bogów. W rolach głównych występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea.

Lech Majewski, twórca tak uznanych na świecie dzieł kinematografii jak: Młyn i Krzyż, Angelus, Ogród rozkoszy ziemskich, Wojaczek znów zabiera widzów w podróż po artystyczne doznania, prowokuje swoją wizją świata, oszałamia efektami audiowizualnymi. Dolina Bogów wykracza poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara® – Jana A.P. Kaczmarka.

"Dolina Bogów", to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości.

mówi o swoim filmie reżyser

Trzy wątki narracyjne kierują widza do tytułowej Doliny Bogów i prowokują do własnych interpretacji. Pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów. Drugi to historia najbogatszego człowieka globu, Wesa Taurosa (John Malkovich), który dotknięty osobistą tragedią, ukrywa się przed światem a publicznie pojawia się jedynie sporadycznie. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z traumatycznym rozstaniem z żoną i twórczym kryzysem. W tym czasie firma Taurosa eksploatująca rudę uranu przejmuje Dolinę Bogów, gdzie planuje drążyć tunele w świętej ziemi. Spokój przodków Navajo zostaje zburzony a skały rodzą mściciela.

Źrodło: Galapagos

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…