Nadchodzi Hulk 0

To nie Jozin z Bazin, czyli potwór z bagien, ale Hulk będzie rządził w czerwcu!

Przed nami nowy rozdział opowieści o Super Bohaterze, który od ponad 40 lat zachwyca świat. Universal Pictures i Marvel Studios wprowadzają na ekrany film opowiadający historię jednego z najbardziej zniewalających bohaterów wszechczasów – The Incredible Hulk.

The Incredible Hulk 2008The Incredible Hulk 2008

Przez dziesiątki lat, brutalna siła, a jednocześnie poruszająca bezbronność tej postaci, pobudzała wyobraźnię widzów. Podczas, gdy my staramy się kontrolować nasze emocje, Hulk to gniew i nieograniczona agresja kłębiące się we wnętrzu błyskotliwego naukowca, któremu coraz trudniej jest ujarzmić swoje alter ego.

Bruce Banner (dwukrotnie nominowany do Oskara® Edward Norton, Lęk pierwotny) desperacko poszukuje lekarstwa na promieniowanie gamma, które zatruło komórki jego ciała i wyzwoliło w nim olbrzymi gniew przyjmujący postać Hulka.

Banner żyje w cieniu – odcięty od świata i kobiety, którą kocha, dr Elizabeth „Betty” Ross (Liv Tyler, trylogia Władca pierścieni). Żyjąc jak ścigany, pragnie uniknąć obsesyjnie za nim podążającego generała Thaddeusa „Thunderbolt” Rossa (zdobywca Oskara® William Hurt, Historia przemocy). Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że wojskowa machina mająca na celu brutalną eksploatację jego niezwykłej mocy, jest tylko o parę kroków za nim.

Zarówno Banner jak i Ross będą musieli stawić czoła nowemu przeciwnikowi – Abomination (ohyda), monstrum, którego niszczycielska siła przekracza nawet moc samego Hulka. W ludzką inkarnację potwora – Emila Blonsky’ego – wcielił się nominowany do Oskara® TIM ROTH (Pulp Fiction, Wściekłe psy).

Aby pokonać swoje nemezis, naukowiec musi dokonać ostatecznego wyboru: zaakceptować spokojne życie Bruce’a Bannera lub odnaleźć heroizm w istocie, którą w sobie nosi – THE INCREDIBLE HULK.

The Incredible Hulk 2008The Incredible Hulk 2008

W pozostałych rolach wystąpili – TY BURRELL (Świt żywych trupów) – Leonard, mężczyzna konkurujący o uczucia Betty Ross, TIM BLAKE NELSON (Syriana) – profesor Samuel Sterns, biolog, który prawdopodobnie posiada klucz do lekarstwa dla Bannera.

Krótka historia bohatera

Stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby, a debiutujący na łamach komiksu Marvel w maju 1962 roku, Hulk osiągnął status jednego z najbardziej popularnych bohaterów ostatniego stulecia.

Do roku 1968, postać Hulka stała się popularna wśród czytelników na całym świecie. Stał się bohaterem komiksu „Tales to Astonish”, który następnie zmienił tytuł na „The Incredible Hulk”. Seria osiągnęła 474 numery, a jej publikacja zakończyła się w 1999 roku. Wtedy to zapoczątkowano nową serię zatytułowaną „The Hulk”.

W 2003 roku, nagrodzony Oskarem®, reżyser Ang Lee pokazał widzom Hulka w obrazie zrealizowanym dla Universal Pictures. HULKSpider-Man i Iron Man. opowiadał historię bestii, która okazała się być zarówno bohaterem jak i potworem o niszczycielskiej mocy. Film miał rekordowe otwarcie na amerykańskim rynku – 62 mln USD – trzecie po przebojach.

Kiedy Universal i Marvel zdecydowały się na realizację kolejnego rozdziału, ich wybór padł na francuskiego reżysera Louisa Leterrier znanego z szybkiej pracy kamerą i pasji do serialu telewizyjnego, którym zachwycał się jako dziecko.

The Incredible Hulk 2008The Incredible Hulk 2008

Podczas gdy większość filmów opowiadających o super bohaterach opiera się głównie na efektach komputerowych (CGI), które pomagają im latać, miotać pajęczyną, wysuwać szpony czy przechodzić przez ściany, Hulk jest rzadkim przypadkiem bohatera, który w całości musiał zostać stworzony przy pomocy komputera.

Tworzenie Hulka

Reżyser Louis Leterrier dokładnie wiedział, czego oczekuje od projektu głównego protagonisty filmu. „Chciałem czegoś nadludzkiego,” mówi. „Chciałem czuć jego fakturę, skórę, żyły. Wygląd Hulka musiał być perfekcyjny.”

Aby to zadanie zostało wykonane, Leterrier i producenci filmu zwrócili się do specjalisty ds. efektów wizualnych Kurta Williamsa. To właśnie jego zespół był odpowiedzialny za bezbłędne zintegrowanie ponad 900 efektów wizualnych – 450 z nich było w pełni komputerowo generowanymi obrazami postaci – z akcją filmu.

Rozpoczynając proces animacji, wiedziano, że Hulk musi nie tylko wyrażać uczucia gniewu, ale robić to w konfrontacji z realnymi aktorami. Zespół ds. efektów wizualnych stworzył zestaw narzędzi, które miały pozwolić Hulkowi na wyrażanie uczuć, dając tym samym widzom wizualne wskazówki, co do interpretacji tego o czym Hulk myśli i co czuje.

The Incredible Hulk 2008The Incredible Hulk 2008

Ważny dla projektantów i animatorów był także rozmiar Hulka. Tak mówi o tym Williams: „Jednym ze sporych wyzwań było podjęcie decyzji, co do skali postaci. Nie chcieliśmy, żeby raz rósł, a raz malał. Miał być przez cały czas taki sam. Pozwala to uwierzyć, że naprawdę jest w stanie podnieść samochód, rzucić nim o ziemię, a nawet zrobić olbrzymią rozpadlinę w ulicy.”

Zaprojektowanie Abomination (zobacz zdjęcie)

Dla filmowców, zaprojektowanie przeciwnika Hulka było jeszcze większym wyzwaniem niż stworzenie samego Hulka. W filmie Abomination ma ponad 3 metry wzrostu i jest o 60 cm wyższy od Hulka, co wg Williamsa daje mu „znaczącą przewagę”. „Jednym krokiem pokonuje od 1,5 do 3 metrów, w zależności od tego czy biegnie czy nie,” mówi. „Swobodnie może przemieszczać się z prędkością 50 km na godzinę.”

Trwające 88 dni zdjęcia do filmu THE INCREDIBLE HULK rozpoczęły się w lipcu 2007 roku w Toronto, a zakończyły w listopadzie w Rio de Janeiro. Już 13 czerwca w naszych kinach!

Na razie można obejrzeć dwa klipy z nowym wcieleniem superbohatera. ( drugi w HD).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

ges28

ZIELONA SAŁATA MNIAM MNIAM;):D:D:D:)

Proszę czekać…