Zwiastun The Good, the Bad, and the Weird 0

Prezentujemy zapowiedź koreańskiego westernu docenionego na tegorocznym festiwalu w Cannes

Kim Ji-Woon, reżyser, artysta, człowiek, który nie umie robić złych filmów. Znany z takich świetnych pozycji, jak Słodko-gorzkie życie z 2005 roku, Opowieść o dwóch siostrach z 2003, czy The Foul King. Pokazał, że jest obecnie jednym z bardziej interesujących reżyserów w Azji.

The Good, the Bad, and the WeirdThe Good, the Bad, and the Weird

Jego The Good, the Bad, and the Weird jest najdroższą produkcją w historii koreańskiej kinematografii. Obraz o budżecie 17 milionów dolarów jest z gatunku westernu, który jest rzadko spotykany w Azji, lecz ostatnio coraz bardziej popularny (jak zeszłoroczny film Takashiego Miike Sukiyaki Western Django).

Reżyser zebrał niesamowitą obsadę, którą powinien rozpoznać każdy fan kina azjatyckiego i nie tylko. Zobaczymy tu Song Kang-Ho (Host: Potwór, Secret Sunshine), Lee Byung-Hun (Słodko-gorzkie życie, niedługo w G.I. Joe) oraz Jung Woo-Sung (The Restless, Moment to Remember) . Kim Ji-Woon mówił, że jego inspiracją był film Clinta Eastwooda Bez przebaczenia oraz spaghetti westerny Sergio Leone.

Film miał swoją światową premierę na tegorocznym festiwalu w Cannes. Sale wypełniona po brzegi widza podziwiała nowe dzieło koreańskiego twórcy. Reakcje były niesamowicie pozytywne, reżyser i aktorzy dostali 10 minutową owację na stojąco! Raczej świadczy to o tym, że obraz musi być naprawdę dobry.

Obecnie gatunek westernu wraca do łask na całym świecie i widać, że Koreańczycy nie chcą zostać w tyle. Kim Ji-Woon ma niesamowity talent wizualny, dzięki któremu jego fani czekają z niecierpliwością na premierę.

Zwiastun prezentuje się zachecająco. Zapowiada się efektowny koreański western. Zapraszam do oglądania!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…