Paweł Maślona stworzy film o Tadeuszu Kościuszce 0

Paweł Maślona, którego znamy z nagradzanego Ataku paniki, stanie za kamerą filmu o Tadeuszu Kościuszce. Producentem będzie Aurum Film, odpowiedzialny za nominowane do Oscara Boże Ciało.

Film wyprodukowany zostanie przez Leszka Bodzaka i Anetę Hickinbotham z Aurum Film. Historyczny produkcja – z roboczym tytułem Scarborn, według scenariusza Michała A. Zielińskiego – otrzymała dofinansowanie od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Aurum szuka teraz międzynarodowych partnerów do koprodukcji, z myślą o rozpoczęciu zdjęć w 2022 roku.

Film opowiada historię weterana wojennego Kościuszki, zaufanego sojusznika generała Jerzego Waszyngtona i pułkownika Armii Kontynentalnej, który wraca do rodzinnej Polski ze swoim lokajem i powiernikiem Jeanem Lapierre, czarnym mężczyzną znanym jako Domingo. Razem walczą o wyzwolenie polskich chłopów pańszczyźnianych spod opresyjnego systemu feudalnego, wywołując narodowe powstanie przeciwko Imperium Rosyjskiemu w 1794 roku, skazany na niepowodzenie wysiłek, który położy kres suwerenności Polski na następne 123 lata.

Dodajmy także, że Aurum przygotowuje obecnie kolejny projekt Komasy, Słońca blask opowiadający historię, która rozgrywa się w latach 60. Głównym bohaterem jest dziewiętnastoletni Tomek – reprezentant Polski na mistrzostwa świata w siatkówce juniorów w Paryżu.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…