Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

"Lekcje języka" już na VOD - jeden z najlepiej ocenianych filmów roku | Natalie Morales i Mark Duplass 0

Kameralna historia wyjątkowej przyjaźni nawiązanej dzięki lekcjom hiszpańskiego na Zoomie, z Natalie Morales i Markiem Duplassem w rolach głównych. Lekcje języka mają już na swoim koncie nagrodę publiczności na festiwalu SXSW, zostały także doskonale przyjęte podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz American Film Festival we Wrocławiu. Już teraz film można oglądać na VOD.

"Lekcje języka"

Adam prowadzi uporządkowane życie do czasu, kiedy pewnego dnia otrzymuje nietypowy prezent – kurs języka hiszpańskiego on-line. Początkowo niechętny nowym obowiązkom, z czasem uzależni się od spotkań ze swoją nauczycielką – Cariño i zrozumie, że nauka płynąca z zajęć, wykracza daleko poza program. Lekcje języka to słodko-gorzkie, czasem pełne czarnego humoru lekcje życia. Na przemian zabawne, pokrzepiające i łamiące serce są balsamem dla każdego widza.

Robienie tego filmu było naprawdę zabawne. Wydawało nam się, że praca przy "Lekcjach języka" była dla nas czymś zupełnie nowym i intersującym. Nakręciliśmy go w tydzień. W zasadzie od kiedy zaczęliśmy pisać scenariusz razem z Markiem (Duplassem) do zakończenia zdjęć minęły zaledwie cztery tygodnie.

mówi reżyserka i współscenarzystka Natalie Morales

W rolach głównych występują: Natalie Morales i Mark Duplass. Autorem zdjęć jest Jeremy Mackie. Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu SXSW, został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie oraz American Film Festival we Wrocławiu. Na początku grudnia zostanie także pokazany podczas Transatlantyk Festival w Warszawie.

Źrodło: Galapagos Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…