widoczny tu i tam. hasam.

Kędzierzawska kręci 0

Dorota Kędzierzawska po swoim ostatnim dobrym filmie Jestem, kręci kolejny film – Pora umierać, w którym główną rolę zagra Danuta Szaflarska.

Jak sama reżyserka mówi: Będzie to słodko-gorzka, zaprawiona humorem opowieść o schyłku życia. Scenariusz został specjalnie napisany pod Szaflarską. Do filmu zainspirowało ją jak często to u niej bywa, prawdziwa historia, znana z wycinków gazet, mimo poruszanych trudnych problemów, będzie zawierał dużą dawkę humoru.

Danuta Szaflarska /filmpolski.plDanuta Szaflarska /filmpolski.pl

Bohaterka grana przez Szaflarską nazywa się Aniela. Wydaje się, że jest już przegrana osobą ze względu na swój wiek, która już wszystko co miała przeżyć – przeżyła. Jednak pozory mylą, ponieważ Aniela ma w sobie dużo energii, pogody ducha, tzw. charakterek, czego wiele młodych osób może jej tylko pozazdrościć. Pani Danuta powiedziała, że pani Aniela, którą gra u Kędzierawskiej to „Staruszeczka obdarzona niezłym temperamentem, która brzydko się wyraża”

Za zdjęcia odpowiedzialny jest profesjonalista – Arthur Reinhart, który współpracował już z Kędzierzawską przy kręceniu Jestem, a jego najnowsze wypociny możemy oglądać w filmie Tristan i Izolda. Prace na planie mają potrwać do 17 czerwca, a premiera filmu szykowana jest na wiosnę 2007 roku.

O obsadzie oprócz Danuty Szaflarskiej zagrają m.in.: Krzysztof Globisz, Małgorzata Rożniatowska, Agnieszka Podsiadlik, Marta Walderę i inni nieprofesjonalni aktorzy, których Kędzierzawska lubi obsadzać w swoich filmach, najczęściej z bardzo dobrym efektem.

(PAP)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…