"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Bojkot Trophic Thunder 0

Organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne zapowiedziały bojkot filmu.

Szykuje się bojkot filmu Trophic Thunder. Jak ujawniło amerykańskie zrzeszenie osób niepełnosprawnych organizacja ta zamierza pikietować przed kinami gdzie będzie wyświetlany film. Jest to kolejna odsłona sporu, jaki toczy się wokół Paramount i DreamWorks wobec traktowania osób niepełnosprawnych.

Organizacje zarzucają filmowi pokazywanie osób upośledzonych umysłowo w bardzo niekorzystnym świetle. Przede wszystkim chodzi o postać graną przez Bena Stillera, która próbując udowodnić, iż posiada talent występuje w dramacie właśnie jako osoba niepełnosprawna. Według zrzeszenia częste używanie słów idiota, debil, osioł w znacznym stopniu obraża wszystkie osoby umysłowo chore.

Studia Paramount i DreamWorks na razie odpowiedziały jedynie, iż nie zgadzają się z zarzucaną im krytyką a film należy traktować w kategorii satyry Hollywood. Według producentów cała akcja jest nieporozumieniem a co za tym idzie nie zamierzają w żadnym stopniu dokonywać zmian w filmie.

Trophic Thunder 2008Trophic Thunder 2008

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Agnieszka_Mucha

Czy osoby niepełnosprawne nie mają poczucia humoru?

Tak mi się wydaje, że inteligentny człowiek nie odbierze tego jako czegoś uwłaczającego godności osób niepełnosprawnych, raczej będzie pozytywny wydźwięk i współczucie.
Filmu nie widziałam oczywiście, ale przecież nikt o zdrowych zmysłach nie pomyśli chyba, że studia zrobiły film by wyśmiać kalectwo!!!

Proszę czekać…