Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Producenci ''Wiedźmina'' nie słuchali rad Andrzeja Sapkowskiego 0

Potwierdziły się obawy widzów Wiedźmina, którzy wyrażają swoje niezadowolenie z wizji Netflixa na adaptację sagi Andrzeja Sapkowskiego. Jak się okazuje producenci serialu mieli za nic rady jakie pisarz starał się im dawać.

Sapkowski będąc gościem wiedeńskiego Comic-Conu został zapytany o adaptację swojej popularnej serii. Rozmówca chciał wiedzieć czy pisarz brał czynny udział w realizacji serialu i czy doradzał scenarzystom. Sapkowskiego bardzo rozbawiło to pytanie, na które odpowiedział ze śmiechem:

Być może dałem im kilka pomysłów, ale nigdy mnie nie wysłuchali. Ale to normalne. Dla dyrektora Netflix pisarz to nikt.

Od pierwszego sezonu Wiedźmina fani narzekali na duże odstępstwa od materiału źródłowego. W dalszych seriach nic pod tym względem się nie zmieniło.

Trzeci sezon był ostatnim, w którym widzieliśmy Henry'ego Cavilla w roli Geralta z Rivii. Od czwartego jego rolę przejmuje Liam Hemsworth. Oglądalność ostatniego wydanego sezonu spadła o 36% w porównaniu do poprzedniego gromadząc 99,4 miliona godzin oglądania. Jak widać Wiedźmin traci widzów, a duży wpływ ma na to prawdopodobnie właśnie niezgrywająca się z książkami fabuła.

Źrodło: Dark Horizons

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

KrecikOwsik

Chyba Andrzej znowu gdzieś zwęszył kasę, bo dopiero co mówił, że ma w dupie Netflixa i niech robią z Wieśkiem co chcą, ważne że mu płacą, a teraz znowu się żale zaczynają.

Raf_Ael

Mam nadzieję że ta abominacja zdechnie jak najszybciej i że doczekamy się w przyszłości adaptacji z poszanowaniem i miłością do materiału źródłowego.

Chemas

Faktycznie, że Andrzej wcześniej wyrażał się o produkcji Netfliksa z lekceważeniem, a teraz czytam o jakichś radach. Oj Andrzeju, coś tu nie tak… A tak w ogóle to mam tą produkcję gdzieś. Będę może obrazoburcą, ale stwierdzę, że nasza polska (biedna bo biedna) ekranizacja była o niebo lepsza, bo oddawała ducha tego cyklu powieściowego. Do tego dochodzi gra oczywiście, a Netflix jak zwykle spartolił i jak zwykle liczy, że jakaś kasa na początku wpłynie za subskrypcję, a reszta to nieważne.

Raf_Ael Chemas

@Chemas Mam wrażenie że negatywne opinie o naszej adaptacji są chyba bardziej ze względu na film, który jako zlepek scen z serialu, faktycznie był tragiczny, ale serial jest naprawdę spoko. Jest chemia między Jaskrem a Geraltem, jest ukazana faktyczną przyjaźń a nie wariacja nt Osła i Shreka jaką przedstawił Netflix. Ja polskiego Wiedźmina zawsze lubiłem. A po guanie od netfixa doceniam go jeszcze bardziej. A Cavil Żebrowskiemu może buty czyścić.

KrecikOwsik Raf_Ael

@Raf_Ael Negatywne opinie na temat zarówno serialu, jak i filmu nie wynikają z tego jak film jest złożony, tylko z tego jak on wygląda. W czasie kiedy do kin wchodziły Dwie Wieże i Atak Klonów, a ludzie szykowali się na Piratów z Karaibów, u nas powstał "piękny" smok xD We Władcy Pierścieni Balrog wciągał Gandalfa do głębin Morii, a u nas Michał Żebrowski bił się na bagnie z kolesiem, który założył skarpetę na rękę i udawał, że to macka.

Raf_Ael KrecikOwsik

@KrecikOwsik Ty, no takie z dupy porównanie trochę. Jeżeli spojrzymy na czynniki takie jak możliwości techniczne + budżet = efekt finalny, to nasz Wiedźmin wypada dużo lepiej niż netflixowy. Jakbyś Jacksonowi ograniczył możliwości do tego co mieli twórcy naszego Wieśka to obawiam się że Władca Pierścieni też budził by politowanie.

KrecikOwsik Raf_Ael

@Raf_Ael Jakie porównanie z dupy? Filmy reprezentują dokładnie ten sam gatunek i wyszły dokładnie w tym samym roku. Nie napisałeś, że "uważam, że jak na polskie możliwości ten film nie był zły" tylko mówisz, że negatywne opinie wynikają z tego jak połączone są ze sobą sceny. Otóż nie, negatywne opinie wynikają z tego, że film dostał budżet 20mln zł, a wygląda i brzmi jak gówno, a w tym samym roku na świecie wychodziły genialne filmy fantasy i dla przeciętnego widza, który wystawi wspomnianą negatywną opinię nie jest istotne, kto i za ile ten film nakręcił. Istotne jest to, czy film jest dobry. Polski Wiedźmin oddaje klimat i jest jako tako zgodny z książką. Ale film z tego beznadziejny.

Proszę czekać…