Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Mroczna, bardzo gotycka zapowiedź ''Nosferatu'' Roberta Eggersa 1

W sieci po kinowej emisji zadebiutował wreszcie pełny zwiastun filmu Nosferatu w reżyserii Roberta Eggersa, jednego z najbardziej oczekiwanych horrorów tego roku.

Nicholas Hoult, ''Nosferatu''

Materiał nie zdradza zbyt wiele na temat nadchodzącego filmu, ale podkreśla urok i kontrolę, jaką kultowy wampir (w tej roli Bill Skarsgård) będzie miał nad mieszkańcami filmowego miasta. Zwiastun ukazuje także kilka gwiazd filmu, w szczególności Lily Rose-Depp wcielającą się w Ellen Hutter, która wydaje się nawoływać wampira, aby po nią przyszedł, a także profesora Albina Eberharta Von Franza, w tej roli Willem Dafoe. W materiale hrabiego Orloka nie widzimy w pełnej krasie, spowija go cień.

Nosferatu to remake filmu z 1922 roku pod tym samym tytułem, który sam w sobie jest nieautoryzowaną i nieoficjalną adaptacją legendarnej powieści Brama Stokera. Film został napisany i wyreżyserowany przez Eggersa, który wcześniej nakręcił m.in. Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, Lighthouse i Wiking.

Nosferatu Eggersa zapowiadane jest jako straszny, gotycki horror. Jak mówi reżyser ma to być produkcja jakiej dawno nie było w filmowym świecie. Opowie historię obsesji jaką na punkcie młodej XIX-wiecznej kobiety dostał hrabia Orlok, wiekowy transylwański wampir.

Obsadę remake’a uzupełniają Nicholas Hoult, Aaron Taylor-Johnson, Emma Corrin, Simon McBurney i Ralph Ineson.

Premiera Nosferatu 25 grudnia 2024 roku. Czy będzie to także polska data debiutu horroru, tego jeszcze nie wiemy.

Źrodło: Focus Features

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

justangel

Wygląda, że kolejny Nosferatu również będzie dobry.

Bercik022

Ależ ten trailer dowozi, mega mi się to podoba, do listy najbardziej wyczekiwanych od razu dodane.

Proszę czekać…