Say hello to my little friend ;>

Zwiastunowy przegląd nowości 0

Zapraszam do kolejnego, tym razem o wiele bogatszego przeglądu wybranych, nadchodzących premier filmowych z Ameryki, Europy i Azji.

Tym razem przygotowałem zdecydowanie bogatszy przegląd zwiastunów. Oprócz filmów amerykańskich, postanowiłem zebrać co ciekawsze pozycje filmowe z nadchodzącego Warszawskiego Festiwalu Filmowego (na którym pojawi się nasz redaktor, a wraz z nim recenzje wybranych filmów) oraz kilka interesujących obrazów azjatyckich.

  • The International USA: 13.02.2009 Polska: 20.02.2009

Agent Interpolu Louis Salinger (Clive Owen) oraz asystentka prokuratora generalnego Eleanor Whitman (Naomi Watts za wszelką cenę pragną doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości władze jednego z najpotężniejszych banków świata. W trakcie śledztwa, które prowadzi ich z Berlina do Mediolanu, Nowego Jorku i Istambułu, Salinger i Whitman odkrywają nielegalną działalność banku polegającą m.in. na praniu brudnych pieniędzy, handlu bronią i próbach destabilizacji rządów. Ich nieustępliwość sprawia, że ryzykują własnym życiem, władze banku nie wahają się bowiem nawet przed morderstwem, aby kontynuować finansowanie terroru i działań wojennych.

Świetnie zapowiadający się film reżyserii Toma Tykwera, znanego z Pachnidła, genialnej ekranizacji, genialnej książki.

Becky Bloomwood pracuje dla magazynu Successful Savings. Pisze o finansach i niezwykle stresuje ją fakt, że nie na wszystko może sobie pozwolić. Jedynym pocieszeniem wtej sytuacji jest… robienie zakupów. Itak zaczynają się kłopoty Becky…

Scenariusz oparto na bestsellerowej serii powieści Sophie Kinselli , a reżyserii podjął się P.J Hogan. Filmowca doceniłem za film Wesele Muriel, który (przyznam się bez bicia) obejrzałem kilkakrotnie. Nakręcił również obrazy Mój chłopak się żeni oraz Piotruś Pan.

Obsada prezentuje się całkiem przyjemnie – Isla Fisher, Hugh Dancy, Krysten Ritter i Joan Cusack.

  • Doubt USA: 12.12.2008

Akcja przenosi widza do roku 1964 na tereny katolickiej szkoły w Bronxie. Uczelnią zarządza surowa i wierna zasadom siostra Alojza.(Meryl Streep) Jej przeciwieństwem jest uczący w szkole koszykówki, beztroski ojciec Flynn (Philip Seymour Hoffman). Z czasem niechęć Alojzy do Flynna narasta, zwłaszcza gdy dowiaduje się, że jeden z jej uczniów spotyka się z księdzem. Alojza oskarża Flynna o molestowanie seksualne.

Jak odwiedzić każdego z rozwiedzionych rodziców młodej pary w czasie świąt Bożego Narodzenia? Tym bardziej, że są to aż cztery nowe rodziny. Kolejny komediodramat w tym roku. Tym razem z Reese Witherspoon, Vincem Vaughn. Reżyseruje Seth Gordon, który rok temu nakręcił niezbyt popularny King of Kong.

Opowieść o sprawiającym kłopocie rugbiście (Sean Faris), który pewnego dnia musi się zmierzyć z drużyną prowadzoną przez jego ojca (Neal McDonough). Cały mecz ma się odbyć podczas narodowych igrzysk w tej dyscyplinie.

Film wyreżyserował Ryan Little reżyser takich filmów jak „Wszystko, czego pragniesz” oraz „House of Fears”

Realistycznie przedstawiona historia biednej brazylijskiej rodziny. Samotna matka będąca po raz kolejny w ciąży i jej czterech synów, przeżywają swe małe dramaty, a w tle ich historii przewijają się mroczne scenerie Sao Paulo. Dario jest młodym piłkarzem marzącym o zawodowej karierze, Dinho zajmuje się niebezpieczną kurierką motorową i musi stanąć przed problemem nieplanowanego ojcostwa, Christian staje się bardzo bogobojny, a najmłodszy z rodzeństwa – mały Reginaldo – jeździ wszystkimi autobusami w poszukiwaniu ojca, ponieważ on jako jedyny z nich jest ciemnoskóry – tak jak nieznany ojciec, o którym wie tylko tyle, że był kierowcą.

Bardzo dobrze zapowiadający się film Waltera Sallesa, reżysera Dark Water

  • Milk USA: 29.09.2008

Film oparty na faktach. Opowiada historię Harvey’a Milk’a (Sean Penn), który obecnie jest uważany za jednego z najważniejszych męczenników amerykańskiego ruchu gejowskiego w Stanach. Był on pierwszym działaczem na rzecz równouprawnienia gejów i lesbijek, który zasiadał we władzach miejskich.

Film niezależnego twórcy Gusa Van Santa.

  • Die Welle (Fala Niemcy: 13.03.2008 Anglia: 26.09.2008

Nauczyciel historii proponuje swoim uczniom eksperyment, który ma im przybliżyć pojęcie, na czym polegają totalitarne rządu. Rozpoczyna, więc swoistą grę, w której każdy ma swoją rolę do odegrania. Początkowo ciekawy eksperyment z czasem przeradza się w prawdziwy ruch o nazwie FALA. Poczucie więzi i wprowadzona dyscyplina powoduje, iż uczniowie wszystkich innych niezrzeszonych zaczynają traktować jak wyrzutki społeczeństwa.

film daje okazję przybliżyć, strukturę totalitaryzmu, uświadamiając, że udaje się porwać tłumy nawet do najbardziej absurdalnych poglądów. Świetna robota Dennisa Gensela (reżysera Fabryki Zła).

  • Passengers (Ocaleni USA: 24.10.2008 Polska: 05.12.2008

Po katastrofie samolotu sześcioma ocalałymi pasażerami opiekuje się psycholog (Anne Hathaway). Między nią a jednym z podopiecznych tworzy się wyjątkowa więź. W pewnym momencie ocaleni pasażerowie zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach. Główna bohaterka postanawia dołożyć wszelkich starać, aby rozwiązać zagadkę dziwnych zniknięć…

Warszawski Festiwal Filmowy (WFF)

  • Leonera (Lwica Argentyna: 29.05.2008

Julia budzi się w swym mieszkaniu w towarzystwie dwóch zakrwawionych ciał. Są to Ramiro, który wciąż żyje i Nahuel; obaj byli jej kochankami, a z jednym z nich jest w ciąży. Kobieta zostaje wysłana do więzienia dla ciężarnych matek, gdzie, mimo swego negatywnego nastawienia do macierzyństwa w takim miejscu, będzie musiała podjąć trud wychowania swego nowo narodzonego syna.

Pablo Trapero jest młodym, argentyńskim reżyserem, a już ma wyrobioną niezłą markę. Familia Rodante okazała się sukcesem, więc Leonera mogła liczyć na wstęp na festiwal w Cannes. Tam zebrała niezłe recenzje.

  • Let the right one in (Pozwól mi wejść Szwecja: 24.10.2008 Polska: 31.10.2008

Dwunastoletni Oskar nie ma przyjaciół. Każdego dnia jest nękany przez silniejszych kolegów, którym nie potrafi się przeciwstawić. Pewnego dnia spotyka tajemniczą dziewczynkę o imieniu Eli. Jej pojawienie się ozpoczyna serię śmierci i makabrycznych wydarzeń. Oskar zdaje sobie sprawę, że Eli nie jest zwyczajną istotą. Nie jest jej zimno. Nie jada słodyczy. Nie sprawia jej problemu ułożenie kostki Rubika. Z biegiem czasu chłopiec przekonuje się, że dziewczynka nie potrafi żyć bez… ludzkiej krwi. Dziecięca więź okazuje się jednak silniejsza niż strach…

  • Rusalka (Rusałka Rosja: 22.11.2007

Fantastyczna opowieść o niecodziennej dzeiwczynce, która dorasta, wierząc, że ma moc spełniania życzeń. Musi jednak skonfrontować swą wiarę z rzeczywistością, gdy, jako młoda kobieta, podrózuje do Moskwy i boryka się z miłością, nowoczesnością i materializme.

Szczęśliwe małżeńśtwo zaprzyjaźnia się z człowiekiem, którego życie zostało naznaczone chaose i przemocą. Alex (Johannes Krisch) jest drobnym kryminalistą, który po odsiadce zaczyna pracować dla Konecnego (Hanno Poeschi), który prowadzi burdel. Konecny nie wie, że Alex zna się z Tamarą, (Irina Potapenko), jedną z jego prostytutek. Chcąc zebrać szybką gotówkę, Alex rabuje bank w pobliskim miasteczku i ukrywa się na farmie należącej do jego dziadka (Hannes Thanheiser), by poczekać, aż wszystko ucichnie. Alex próbuje się nie wychylać, czekając, aż Tamara przyjedzie do niego na wieś. Trapi go nuda i rozpacz, ale poprawia mu się nastrój, by zaprzyjaźnia się z Susanne (Ursula Strauss), radosną i wielkoduszną koibietę, która mieszka nieopodal. Nowa przyjaciółka Alexa jest żoną Roberta (Andreas Lust), lokalnego policjanta.

Filmy Azjatyckie

  • Sad Dream

Reżyser doceniony na świecie, Kim Ki-duk (Samarytanka , Wiosna, lato, jesień, zima… i wiosna, Łuk) zajął się projektem niezwykłej historii miłosnej o mężczyznie, który wierzy w prawdę snów i kobiecie, która lunatykuje. Japoński aktor Joe Odagiri (Big River, Shinobi) gra badacza snów, Jina a Lee Na-yeong (Please Teach Me English, Maundy Thursday) gra młodą kobietę.

Współczesna historia o dorastaniu ze sztukami walki, Wushu. Będziemy mogli zobaczyć trening młodych mistrzów z Chin. Film kręcono w prawdziwej, znanej szkole Wushu w Shandong, gdzie brało udział 3000 uczniów. Jest to opowieść o Li Er – młodym i utalentowanym wojoniwku Sanda (chiński kickboxing), który zakochuje się w pięknej dziewczynie, trenującej Wushu (sztuka walki, którą trenuje między innymi Jet Li). By zdobyć jej serce, Li Er sprzeciwia się pragnieniu trenera, który chce zrobić z niego mistrza sandy i wybiera naukę Wushu. Li Er chce stracić mistrzostwo w sanda, by stać się nikim w turnieju Wushu. Jednocześnie próbuje przykuć uwagę dziewczyny i nie dać się wykopać ze szkoły za marne oceny. Wushu pokaże prawdziwych mistrzó sztuk walki, utalentowanych młodych adeptów w rzeczywistych lokacjach. Z całą pewnością będzie to piękny film walki!

Elitarna grupa uczniów w liceum Chang-in, łącznie z trapioną koszmarami Gang Yi-na (Nam Gyu-ri), mającej problemy, Gang Hyeon

(Kim Beom), uczestniczy w specjalnych zajęciach przygotowujących do egzaminu na college. Po tym, jak Gang Hyeon prawie zostaje uduszona przez innego ucznia, nagle telewizor w szkole się włącza i pokazuje przerażający obraz związanej uczennicy w napełniający się zbiorniku wodnym. Głos zaczyna mówić, że wszyscy umrą za każde źle odpowiedziane pytanie na teście – a pierwsza będzie dziewczyna w zbiorniku. Każdy, kto opuści teren szkoły, zginie straszliwą śmiercią.Są uwięzieni z uczniiami i nauczycielem, Chang Wook (Lee Beom-su) oraz ładną nauczycielką angielskiego, Choi So-yeong (Yun Jeong-heui). Bohaterowie muszą rozwikłać zagadkę, aby uratować życie…

Pani policjant zaprzyjaźnia się z tajemniczą osobą znającą różne sztuki walki, który okazuje się być niebezpiecznym zabójcą.

  • Viy (Wij Rosja: 17.03.2009

Horror oparto na opowiadaniu Mikołaja Gogola i filmie z 1967 o tym samym tytule. Trzech młodych kleryków zmierzy się z tajemniczą wiedźmą.

Zachęcam również do obejrzenia zwiastunów kilku innych filmów, którym poświęciliśmy osobne artykuły:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

mysza_007

zwiastuny zwiastunów…;p

Trikster

fajnie, że zachęcasz "_do obejrzenia zwiastunów zwiastunów"_ :)

Proszę czekać…