"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zielony szerszeń w reżyserii Stephena Chow 0

Autor filmów Shaolin Soccer i Kung Fu Szał stanie za kamerą najnowszej produkcji Columbia Pictures.

Chiński reżyser Stephen Chow zadebiutuje w Ameryce. Pierwszym filmem, który wyreżyseruje będzie Zielony Szerszeń, który ma powstać dla studia Columbia Pictures. Scenariusz do projektu napisali autorzy Suprersamca Seth Rogen oraz Evan Goldberg. Zabiegali oni, aby właśnie ten reżyser zajął się stworzeniem obrazu. Dzięki temu szybciej niż przypuszczano powstanie film o realizacji, którego mówiono w Hollywood od wielu lat. Chow poza reżyserią ma zagrać jedną z czołowych ról.

Zielony Szerszeń to słuchowisko radiowe, cykl komiksowy a następnie serial telewizyjny znany z lat 80tych i 90tych. Fabuła toczyła się wokół zamaskowanego superbohatera (porównywanego często do Batmana), którym był milioner Britt Rider – właściciel własnej gazety. W serialu z lat 80tych w jednej z głównych ról zagrał słynny Bruce Lee.

Jednak część fanów do końca nie jest przekonanych czy film w ogóle powstanie. Nad kinową ekranizacją istnieje swoista klątwa, która mimo ogromnego zainteresowania tematem przeróżnych studiów filmowych nigdy nie udało się dokończyć produkcji. Początkowo w filmie główną rolę miał zagrać George'a Clooneya i Jet Li. W 2004 mówiło się o realizacji filmu, w którym w roli głównej wcielić się miał Jake Gyllenhaal, ale i tym razem projekt trafił do szuflady. Czy tym razem uda się doprowadzić obraz do końca?

Stephen ChowStephen Chow

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…