Superman wygrał z diabłem 0

Debiutujący w amerykańskim box office Superman: Powrót był najchętniej oglądanym filmem w miniony weekend. Zarobił 52 miliony dolarów. Obraz, w którym występują Brandon Routh, Kevin Spacey i Kate Bosworth, już od pięciu dni jest wyświetlany w kinach za Atlantykiem. Udało mu się zgromadzić 84 miliony dolarów. Tym samym pobił dzieła King Kong i Batman – Początek. Kwota ta jest jednak nieco rozczarowująca dla producentów, bowiem zrobienie filmu kosztowało 200 milionów dolarów. Z pierwszej dziesiątki wypadła inna superprodukcja X-Men: Ostatni bastion

W przyszłym tygodniu Superman będzie musiał zmierzyć się z ostrą konkurencją, ponieważ na ekrany wejdzie oczekiwana kontynuacja przygód Jacka Sparrowa, Willa Turnera i Elizabeth Swann, czyli Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka.

Warner Bros. PicturesWarner Bros. Pictures

Drugie miejsce w zestawieniu przypadło tym razem adaptacji powieści Diabeł ubiera się u Prady Lauren Weisberger, z udziałem Anne Hathaway i Meryl Streep. Komedia o losach młodej kobiety, która zdobywa pracę w prestiżowym nowojorskim magazynie poświęconym modzie, uzyskała 27 milionów dolarów.

Z pierwszej pozycji na trzecią spadła komedia z Adamem Sandlerem, Klik: i robisz, co chcesz, która straciła ponad 50 procent zysków z zeszłego tygodnia i zarobiła teraz 19 milionów dolarów. Tuż za nią znalazła się animacja Auta z zyskiem 14 milionów dolarów, która także zanotowała spadek o dwa miejsca w rankingu. Ten sam los podzielił obraz Nacho Libre, który po zgromadzeniu 6 milionów dolarów zajął piątą lokatę.

Dalsze miejsca przypadły filmom: Dom nad jeziorem, Szybcy i wściekli: Tokyo Drift, Waist Deep, Sztuka zrywania i Kod da Vinci. Poza pierwszą dziesiątką znalazły się X-Men: Ostatni bastionoraz Garfield 2.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…